Naga MarketsByk z Wall StreetRynki akcji spadły pod koniec minionego tygodnia, ponieważ spółki technologiczne o dużej kapitalizacji przedstawiły mieszane prognozy dotyczące perspektyw zysków, a inwestorzy skupili się na ciągłym wzroście ograniczeń i lockdownów. S&P 500 spadł w piątek o 1,2%, co dało łączny spadek o 5,6% w ciągu ostatniego tygodnia. Biorąc pod uwagę ryzyko wydarzeń wokół wyborów w USA, niepewność w najbliższym czasie jest wysoka. Jednak ekonomiści z UBS uważają, że zagrożenie dla ryzykownych aktywów będzie prawdopodobnie krótkotrwałe, a inwestorzy powinni trzymać się swojego planu finansowego. S&P 500 wzrósł nieznacznie w poniedziałek zamykając się nieco powyżej poziomu 3300.

  • Niezależnie od tego, kto wygra prezydenturę, pakiet fiskalny zostanie wdrożony w USA
  • Ograniczenia mogą zacząć być znoszone do końca II kw. 2021 roku
  • Szacunki dotyczące czwartego kwartału dla większości firm rosną, co sugeruje dobrą dynamikę zysków

Indeks S&P 500 osiągnie poziom 3700 do czerwca 2021 r. – UBS

Niezależnie od tego, kto wygra prezydenturę, spodziewamy się przyjęcia kolejnej pokaźnej ustawy o stymulacjach fiskalnych wkrótce po wyborach w USA. Zarówno polityka pieniężna, jak i fiskalna powinny pozostać akomodacyjne – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Głównym scenariuszem ekspertów jest to, że ograniczenia mogą zacząć być znoszone do końca II kw. 2021 roku, co umożliwi firmom powrót do poziomów sprzed pandemii około końca 2021 roku.

Podczas gdy wyniki gigantów technologicznych rozczarowały w zeszłym tygodniu, ogólne zyski w USA za trzeci kwartał były solidne. Obecnie 85% firm przewyższa oczekiwania średnio o 15%, znacznie lepiej niż średnie zyski przekraczające 3% -5%. Ponadto szacunki dotyczące czwartego kwartału dla większości firm rosną, co sugeruje dobrą dynamikę zysków – dodano.

W związku z tym w średnim okresie czasu analitycy UBS nadal prognozują wzrosty celując w poziom 3700 na S&P 500 do czerwca 2021 r., czyli 0ooło 13,2% powyżej obecnego poziomu.

Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here