Naga MarketsS&P 500 wzrośnie do 3500 punktów w perspektywie roku - Morgan StanleyStratedzy z banku Morgan Stanley uważają, że rozpoczął się nowy cykl ekonomiczny, a ożywienie gospodarcze może być bardziej stabilne, niż oczekują obecnie inwestorzy. Dlatego też twierdzą, że istnieje miejsce na wzrost indeksu S&P 500 aż o 12% do czerwca 2021 r., co oznaczałoby aprecjację w okolice 3500 punktów. W środę amerykański indeks zamknął się na poziomie 3115 pkt. przedłużając impuls wzrostowy z początku tygodnia.

  • MSCI Europe z miejscem na 10% wzrost
  • Znacząca poprawa prognozy dla MSCI Emerging Markets
  • Pandemia może nadal pokrzyżować prognozy ekspertów
  • W 2021 r. zarobki w USA wzrosną aż o 20%

Analitycy Morgan Stanley rewidują w górę rynkowe prognozy

Biały napis s&p500 na żółtym tleStratedzy z Morgan Stanley zwiększyli swoje prognozy we wszystkich obszarach oczekując 12 procentowego wzrostu na indeksie S&P 500 do czerwca 2021 r. i 10% wzrostu dla indeksu MSCI Europe.

W Japonii Topix (drugi obok Nikkei 225) może spaść o zaledwie 2% w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Prognozują również, że indeks MSCI Emerging Markets (rynków wschodzących) spadnie o 7% w porównaniu z 19% w poprzedniej prognozie

– Można zaobserwować letni wzrost liczby przypadków koronawirusa w USA. Biorąc pod uwagę nieprzewidywalność pandemii i wpływ na psychologię rynku konsumenckiego, ścieżka zakażeń pozostanie wysokim czynnikiem ryzyka dla każdej z naszych prognoz – napisano w raporcie.

Zaktualizowany zwrot z kapitału odzwierciedla poprawę docelowej wielokrotności ceny do zysku (P/E) i zapowiada kolejne sześć miesięcy silnego wzrostu zysków. Również wzrost zarobków powinien być dość powszechny – podsumował Wilson, którego zespół spodziewa się, że w 2021 r. zarobki w USA wzrosną aż o 20%.

Jednocześnie hedge fundy w USA w ostatnich tygodniach zaczęły znacząco redukować swoje krótkie pozycje na S&P 500. Zdaniem Tomasza Piwońskiego, zarządzającego funduszem Inside Solution One, taka sytuacja może sprawić, iż niedługo na amerykańskim indeksie zobaczymy nowe szczyty.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 10 spotkań m.in. z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here