Naga MarketsS&P 500 wzrasta o około 0,30% i wyznacza lokalne maksimum
source: https://flic.kr/p/517r4L
author: Scott Maxwell
license: Creative Commons 2.0

Po neutralnym zakończeniu relatywnie udanego tygodnia na rynku akcji, poniedziałek przyniósł umiarkowane wzrosty na europejskich indeksach bazowych, z których wyróżniał się francuski CAC40 z ponad 0,40% wzrostem. Inwestorom nadal ciąży przede wszystkim niepewność w związku z pandemią koronawirusa, którą dodatkowo nasilają kolejne ekonomiczno-polityczne starcia na linii Waszyngton-Pekin.

USA wsparciem dla handlu w Europie

Wsparciem w porannym handlu w Europie były weekendowe doniesienia z USA, gdzie prezydent Trump sygnował rozporządzenie wykonawcze, niewymagające zgody Kongresu, w którym między innymi przedłużono program wsparcia dla Amerykanów w formie cotygodniowej wypłaty środków. Co istotne kwota obniżyła się do 400 USD tygodniowo z 600 USD wcześniej, co było kompromisem między Demokratami a Republikanami. W przypadku szerokiego indeksu S&P500 dzień zakończył się wzrostami w okolicach 0,30% i tym samym indeks wyznaczył nowe lokalne maksimum, co zbliża do poziomu ATH – obecnie do historycznego poziomu z początku bieżącego roku brakuje zaledwie 1,0%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczorajsze zachowanie indeksu WIG20 wpisywało się w notowania na rynkach bazowych, czyli niskie obroty (460 mln PLN) przy niskiej zmienności (dzienny zakres wahań w okolicach 19 pkt.), co przełożyło się ostatecznie na 0,33% wzrost. Wśród blue chips prym wiodły notowania CCC oraz banków Pekao i mBank. Z kolei na drugim biegunie znalazły się kwotowania Dino Polska, co można odbierać jako realizację zysków z ostatnich wzrostów dla której impulsem mógł być również news o znacznej karze dla właściciela sieci Biedronka od UOKiK, dotyczącej nieprawidłowego uwidaczniania cen w sklepach. Natomiast wśród średnich i mniejszych podmiotów, po raz kolejny pozytywnie wyróżniały się notowania indeksu sWIG80, który zyskał ponad 1,2%.

Podczas gdy na rynku akcyjnym panował niemal wakacyjny nastrój, uwaga inwestorów skupiała się na surowców, gdzie po piątkowej korekcie metale ponownie notowały kilkuprocentowe wzrosty, a w tym gronie wyróżniały się notowania srebra z blisko 6,0% wzrostem. W ciągu ostatnich 3 miesięcy surowiec zdrożał o blisko 90%.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Dzisiejsze kalendarium makroekonomiczne, które nie zawiera istotniejszych pozycji oraz brak większych zmian podczas wczorajszej sesji na Wall Steet sugerują neutralny początek dzisiejszego handlu, który w kolejnych godzinach może przebiegać podobnie jak sesja wczorajsza, czyli niskie obroty + niska zmienność.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here