Naga MarketsPojawiające się sygnały spadkowe na indeksach USA. S&P 500 może zacząć rajd?W momencie, kiedy główne rynki USA znajdują się już od dłuższego czasu w tendencji wzrostowej zdania analityków co do ich dalszego ruchu są podzielone. Część z nich uważa, że S&P 500 i szersze Wall Street ma szansę na korektę, podczas gdy inni uważają, że obecna tendencja trwać może jeszcze latami. Tymczasem analitycy Mott Capital Management znajdują czynniki wskazujące na to, że amerykański indeks główny – S&P 500 może być o krok przed głębszym spadkiem.

  • Amerykański indeks S&P 500 osiąga kolejne rekordowe poziomy 
  • Rezerwa Federalna zapewniła inwestorów, że nie spieszy się z zacieśnianiem polityki fiskalnej
  • Dynamika wzrostów daje obecnie do myślenia – czy na rynku nie zbliżą się okres przegrzania
  • Według analityków z Mott Capital Management szereg czynników technicznych sugeruje spadek indeksu

Przegrzanie rynków zbliżą się wielkimi krokami?

W mediach coraz częściej rozmawia się o obecnej sytuacji na głównych indeksach – i nic w tym dziwnego, kiedy po raz kolejny widzimy rekordowe poziomy, podtrzymanie wzrostów dzień po dniu i dynamikę ruchu jakiej dawno inwestorzy nie byli świadkami. Analitycy z Wall Street mają obecnie podzielona zdania – część z nich uważa, że ruch ten może być podtrzymany przez kolejne lata, podczas gdy inni – jak w przypadku analityków Mott Capital Management sądzi, że wiele czynników wskazuje już na przegrzanie rynku i niechybne korekty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie jeszcze rynki znajdują się jeszcze pod mocnym parasolem Rezerwy Federalnej Stanów Schjenoczonych – FEDu, który zapewnił ostatnio inwestorów, że nie spieszy się z zacieśnianiem polityki fiskalnej. To spowodowało falę kolejnego wzrostu rynku i wydaje się, że kolejne dni będą również stały pod znakiem wzrostów.

wykres Wskaźnik wyprzedzający korekty na indeksie SP500
Wskaźnik wyprzedzający korekty na indeksie SP500

Tymczasem według Michaela Kramera z Mott Capital Management, szereg czynników technicznych sugeruje, że indeks jest obecnie wykupiony i w krótkim terminie może zostać pociągnięty w dół. Według niego, na podstawie koncentracji kontraktów na opcje widać, że rynek zaczyna się bronić, ponieważ wydaje się, że większość “gamma” skupia się na 4.000 punktów a ta jest kluczową miarą ryzyka w handlu opcjami. Analityk w raporcie dodał, że że ta koncentracja uniemożliwi indeksowi poruszanie się znacznie wyżej, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że kontrakty na opcje wygasają w przyszłym tygodniu.

Patrząc w stronę danych – protokoły z marcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej pokazały, że urzędnicy banku centralnego wydają się podzieleni na dwa obozy w kwestii perspektyw dla inflacji. Bankierzy dali też jasno do zrozumienia, że nie zwolnią tempa skupu obligacji w najbliższym czasie. Tymczasem stopy procentowe, ceny ropy naftowej i indeks dolara rosną, co oznacza, że wzrost zysków rynku akcyjnego prawdopodobnie osiągnie niebawem swój szczyt i odwróci się.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik — co to jest | notowania ropy naftowej | dax spekulant | dlaczego akcje pgnig spadają | euro kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here