Naga MarketsW trakcie wtorkowej sesji wyniki za drugi kwartał na rynku amerykańskim zaprezentują między innymi Harley-Davidson, Hasbro, Snap oraz Xerox. Jednocześnie w drugiej części tygodnia pojawią się rezultaty internetowych gigantów wchodzących w skład indeksu FANG – wyniki przedstawi Facebook, Google (Alphabet) oraz Amazon. W tym samym czasie indeks S&P 500 w poniedziałek notuje najsilniejsze osunięcie od maja i powraca pod 3 tys. pkt.


Indeks S&P 500 walczy z okrągłym oporem, giełda w Stanach czeka na wyniki

Przed otwarciem rynku kasowego w USA, kontrakty terminowe na S&P 500 zyskują około 0,3%, poruszając się tuż pod barierą 3 tysięcy punktów. Ta została wybita dynamicznie wczoraj, kiedy benchmark tracił najsilniej od początku maja (ponad 0,6%). Wsparcie indeksowi cały czas zapewnia jednak poziom 2995 pkt., który wyznaczał historyczne maksima niemal trzy miesiące temu – dopiero jego wybicie da sygnał do mocniejszej korekty:

S&P 500 przed otwarciem wtorkowej sesji
S&P 500 przed otwarciem wtorkowej sesji

„W środę i czwartek podane będą wyniki spółek Facebook, Google i Amazon które razem stanowią 9% wartości indeksu S&P500. Netflix po podaniu swoich wyników spadł o 14% na skutek pierwszego od dłuższego czasu spadku liczby abonentów w USA” – komentuje na antenie Comparic24.tv Bogusz Kasowski. Pełne nagranie programu Today in USA dostępne jest poniżej:

W tym samym czasie WIG20 powraca nad 2340 pkt. i wymazuje większość wtorkowych strat. Bardzo mocno zyskuje natomiast niemiecki DAX, który zarabia 1,76% i przebija poziom 12505 pkt. W gronie polskich spółek nadal najgorzej radzi sobie Santander Bank Polska, który raportował zysk netto poniżej oczekiwań analityków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here