Naga MarketsS&P 500 w dół, cena ropy mocniej odbija – Emini Trader o rynku futures
Emini Trader

Wczorajsze doniesienia z USA spowodowały, że notowania kontraktów terminowych S&P 500 po teście poziomów powyżej 3400 punktów mocniej się osuwały. W górę pięła się natomiast ropa, której udało się powrócić nad poziom 40 dolarów za baryłkę. Emini Trader w przeglądzie rynku kontraktów terminowych komentuje sytuację na amerykańskiej giełdzie oraz rynku surowcowym.

  • W środę oba walory korygują część ruchów: kontrakty na ropę tracą 1,3% i osuwają się o 50 centów, a na S&P 500 odbijają o 0,4% i oscylują w granicach 3366 pkt.
  • Ruchy miały miejsce po tym jak Donald Trump zerwał najważniejsze negocjacje w kraju dotyczące pakietu pomocowego w związku z Covid-19
  • W pierwszej rekcji na słowa Trumpa indeks Dow Jones tracił ponad 400 punktów, ostatecznie zamykając dzień ze stratą 1,6%

Emini Trader to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, a z całą pewnością najbardziej cenionych przez traderów twórców polskiej blogosfery. Jak sam przyznaje, jego blog w zamyśle miał być swojego rodzaju pamiętnikiem lub dziennikiem rozwijającego się tradera, a przerodził się w miejsce pełne profesjonalnej wiedzy o tradingu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAsseco Poland nadal w ruchu korekcyjnym. Podaż bez mocnych argumentów
Następny artykułTrump blokuje negocjacje pakietowe. Główne indeksy bez większych zmian
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here