Naga MarketsThomas Tom Lee z funduszu FundstratJeden z popularniejszych strategów Wall Street – Thomas Lee będący szefem działu badań w Fundstrat Global Advisors, który już w połowie września br. przyznał, że wzrost ceny Bitcoina (BTC) zależy od rynku akcji i S&P500 uważa, że indeks S&P 500 wzrośnie w najbliższym czasie do rekordowych poziomów, co umożliwi również wzrost cen BTC. 


BTC zależne od S&P500

We wrzesniowym wywiadzie dla CNBC’s Fast Money zerwał on z narracją wskazującą, że inwestorzy postrzegają Bitcoina jako bezpieczną przystań i rodzaj cyfrowego złota, przez co kupują BTC jako zabezpieczenie przez kryzysem gospodarczym. Zamiast tego wskazał, że inwestorzy kupują kryptowaluty, kiedy czują się optymistycznie nastawieni do szeroko pojętej gospodarki, geopolityki i przemysłu oraz tradycyjnych rynków przeżywających boom:

Bitcoin ostatnio utknął w martwym punkcie, ponieważ perspektywy makroekonomiczne utknęły w martwym punkcie. W świecie bez trendu, Bitcoin nie rośnie. Myślę więc, że kolejnym dużym katalizatorem jest decydujący przełom na rynkach kapitałowych.

Strateg przyznalwówczas, że Fundstrat niedawno przedstawił swoim klientom analizę wskazującą, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat, trzy lub cztery najlepsze lata indeksu S&P500 zbiegły się z najlepszymi latami Bitcoina. Zauważył, że kryptowaluta rozwija się, gdy indeks S&P500.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


S&P 500 i BTC czekają wzrosty

Wczoraj wskazał on natomiast na swoim twitterze, że mimo, iż wiele osób spodziewa się recesji, jego zdaniem Stany Zjednoczone są niezwykle odporne i indeks S&P500 pokona opór wyznaczony na podstawie dotychczasowych, historycznych szczytów, co otworzy również drogę do wzrostów Bitcoina.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłoty czeka na pozytywny scenariusz dla Chin
Następny artykułLive Trading w Comparic24.tv z celem do 10% przed końcem 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here