Naga MarketsMike NovogratzSpółka typu joint venture – S&P Dow Jones Indices uruchomiła w poniedziałek swoje pierwsze indeksy kryptowalutowe. Zostały one powiązane z bitcoinem (BTC) i etherem (ETH). Działania te podjęto w celu zapewnienia przejrzystości na rozwijającym się rynku cyfrowych aktywów. 

  • Na S&P Dow Jones Indices pojawiły się 3 indeksy kryptowalutowe – jeden przeznaczony do mierzenia wydajności BTC, drugi skoncentrowany na ETH oraz trzeci ukierunkowany na oba te aktywa
  • Rzecznik tej spółki podkreślił, że „każdy indeks mierzy wzrost cen, a nie rzeczywistą cenę”
  • Dostawcą danych kryptograficznych została firma Lukka

S&P Dow Jones Indices wdrożyło indeksy dla kryptowalut

S&P Dow Jones Indices uruchomiło 3 indeksy dla kryptowalut. Zgodnie z oficjalnym komunikatem służą one do pomiaru wyników wybranych aktywów cyfrowych. Muszą one jednak spełniać kryteria minimalnej płynności oraz kapitalizacji rynkowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Głównym celem podjętego działania, jest zapewnienie większej przejrzystości na rozwijającym się rynku kryptowalutowym. Od 3 maja br. wdrożono oddzielny indeks S&P dla bitcoina i etheru oraz indeks S&P MegaCap dla obu tych aktywów cyfrowych. Ten ostatni przeznaczony został do śledzenia wydajności BTC i ETH ważonej kapitalizacją rynkową.

Zarówno za dostarczanie cen, jak i danych referencyjnych kryptowalut odpowiada firma Lukka. Obecnie obsługuje ona już ponad 160 aktywnych funduszy kryptograficznych. 

Nowo wdrożone indeksy wykorzystują metodologię „uczciwej wyceny według wartości rynkowej’’. Stąd też cena przedstawiana jest w punktach, a nie w dolarach. Ray McConville (rzecznik S&P Dow Jones Indices) podkreślił, że „rzeczywista wartość indeksu nie jest tak ważna, jak zmiana jego wartości w czasie”.

Ożywienie na rynku kryptowalut

Miniony weekend okazał się dość owocny dla niektórych czołowych kryptowalut. Kurs ETH wspiął się powyżej 3 000 USD za monetę, a w ciągu ostatnich godzin nowe ATH na jego wykresie wyniosło 3 523 USD. 

Wybicie mogliśmy zaobserwować także na binance coinie (BNB) oraz dogecoinie (DOGE). Kryptowaluta mem ustanowiła swój rekord wszech czasów na poziomie 0,606 USD. 

Jeżeli chodzi o bitcoina, ten handluje obecnie w okolicach 55 000 USD za monetę. Podczas wczorajszej sesji jego cena zbliżyła się do 58 973 USD. Przy obecnym kursie od ATH z połowy kwietnia dzieli go ponad 15%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNBP nie zmieni retoryki, dopóki trwa pandemia Covid-19
Następny artykułCredit Suisse stawia na wzrost USD/CHF i spadek USD/CAD
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here