Naga MarketsS&P 500 tylko z niewielką korektą. Odbicia szukajmy już przy 4118 - uważają analitycy Credit Suisse i DBS BankuW ostatnich dniach kilka banków inwestycyjnych opublikowało zaktualizowane raporty dla amerykańskiego indeksu S&P 500. Poniżej prezentujemy streszczenie kluczowych wątków z analiz ekonomistów z Credit Suisse oraz DBS Banku. Ekonomiści z Credit Suisse zwracają uwagę, że zwyżka wyhamowała w rejonie 4200,00 i tutaj oczekują dłuższej fazy konsolidacji.

Mimo dywergencji MACD, korekta będzie płytka

Generalnie ich prognoza jest dość pozytywna, gdyż zakłada wybronienie wsparcia przy 4118-12. Oznaczałoby to dość płytką korektę, gdyż byłoby to cofnięcie zaledwie do najbliższego dołka z 20 kwietnia. W raporcie zwraca się uwagę na niedźwiedzią dywergencję z klasycznym ustawieniem wskaźnika MACD. Rzeczywiście od 20 kwietnia kurs jeszcze powoli wzrastał, a wskaźnik już spadał. To pokazuje tracenie impetu zwyżki i nie jest niczym zaskakującym w tak dojrzałej fazie wzrostu. Jednym słowem – korekta po takim wzroście jest czymś spodziewanym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szans na zakończenie korekty, stratedzy Credit Suisse upatrują także przy dolnej krawędzi kanału, w którym kurs porusza się od początku marca. Pozytywny sentyment na rynku powinien powrócić ze zwiększoną siłą po wybiciu powyżej 4193,00. Wtedy najbliższym oporem staną się okolice 4225-29, a następnie 4260.

Dobre wyniki podtrzymają trend na S&P500

Z kolei analitycy DBS Banku stworzyli bardziej fundamentalną opinię o S&P500. Ich zdaniem, trend wzrostowy będzie napędzany wyższymi zyskami spółek. W porównaniu z okresem wybuchy pandemii, wyniki rok do roku powinny pozytywnie zaskakiwać. Ich zdaniem dotychczasowe prognozy ekspertów jak choćby konsensus co do notowań indeksu na poziomie 4130 – zostały już przebite. To pokazuje, że prognozy wyników także były zbyt konserwatywne.

Mimo iż ekonomiści DBS Bank zauważają, że akcje są już drogie pod względem wskaźnikowym, uważają że dalszy ich wzrost jest możliwy jedynie pod warunkiem pozytywnych wyników firm. Podkreślają oni, że dotychczasowe szacunki za I kwartał dobrze rokują na kolejne kwartały, co powinno przełożyć się na utrzymanie trendu wzrostowego na S&P500.

us500

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy wti | pgnig giełda | notowania ropy naftowej | akcje giełdowe | s&p notowania |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here