Naga Markets

Bitcoin flash crashJeremy Grantham, współzałożyciel bostońskiej firmy zarządzającej aktywami Grantham, Mayo, & van Otterloo (GMO) przedstawił bardzo ponure perspektywy dla rynku akcji. Uważa on bowiem, że indeks Standard and Poor’s 500 (S&P 500) może spaść o kolejne 26% w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Kryzys gorszy niż w 2007 r.

Grantham jest dobrze znanym inwestorem i przedsiębiorcą na Wall Street, ponieważ na początku lat siedemdziesiątych założył jeden z pierwszych funduszy indeksowych. W grudniu 2020 roku GMO zarządzało aktywami wartymi 65 miliardów dolarów, zaś sam Grantham jest ostatnimi czasy zdecydowanym krytykiem światowych błędów gospodarczychPrzemawiając w zeszłym tygodniu na Reuters Global Markets Forum, Grantham powiedział, że indeks giełdowy S&P 500 może spaść o kolejne 26% w ciągu najbliższego roku. Podczas dyskusji wyjaśnił, że obstawia również spadki Nasdaq Composite i obligacji śmieciowych.

– To jest bardziej niebezpiecznie wyglądający moment w globalnej ekonomii niż nawet szaleństwo bańki mieszkaniowej z 2007 roku – wskażą dodając, że pogorszenie fundamentów w skali globalnej wygląda absolutnie szokująco.

To wszystko sprawia, że przewiduje on, iż S&P 500 może spaść do około 3000 punktów, a nawet być “przyzwoicie niżej”.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

XTB
  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najniższy kurs jena | giełda kghm | usd kurs | biomed akcje wykres | datawalk giełda | kurs ropy | kurs biomed | bitcoina |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułTo czas, by SEC zatwierdził ETF-y na Bitcoina, uważa Izba Handlu Cyfrowego z USA
Następny artykułPierwsza krypto-przeglądarka Opera integruje Metamask
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here