Naga Markets

Biały napis s&p500 na żółtym tleGoldman Sachs obniżył swój cel na koniec roku 2022 dla benchmarkowego indeksu S&P 500 o ok. 16 proc. do 3600 punktów, ponieważ amerykańska Rezerwa Federalna wykazuje jedynie niewielkie oznaki wycofywania się z agresywnego stanowiska w sprawie podwyżek stóp procentowych.

S&P 500 spadnie do 3600 pkt. 

Indeks S&P 500 spadł od początku tygodnia o niemal 4,5 proc., powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 13 września br., tj. od czasu publikacji raportu nt. inflacji CPI w USA deprecjacji do niemal 11 proc. Licząc z kolei od szczytów z połowy sierpnia br., notowania benchmarkowego indeksu runęły już o przeszło 14 proc. To też sprawiło, że znalazły się one na najniższym poziomie od czerwca br.Biorąc jednak pod uwagę ostatnią wzrostową rewizję końcowego poziomu dla stopy funduszy federalnych w trwającym od marca br. cyklu zacieśniania polityki pieniężnej, ekonomiści Goldman Sachs postanowili obniżyć swój cel na koniec roku 2022 dla benchmarkowego indeksu S&P 500 o około 16 proc. do 3600 punktów z 4300 punktów.

Na uwagę zasługuje fakt, iż 3600 pkt. byłby najniższym poziomem cenowym od listopada 2020 r.

– Na podstawie naszych rozmów z klientami, większość inwestorów kapitałowych przyjęła pogląd, że scenariusz twardego lądowania jest nieunikniony, a ich uwaga skupia się na terminie, wielkości i czasie trwania potencjalnej recesji oraz strategiach inwestycyjnych dotyczących tej perspektywy – napisał analityk Goldmana David Kostin.

Dostrzega on także, że inflacja konsumencka w USA okazała się bardziej trwała niż oczekiwano i jest mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie pokazała wyraźne oznaki złagodzenia, co prowadzi do jeszcze wyższych szacunków zacieśnienia Fed.

– Większość zarządzających portfelami uważa, że w celu opanowania inflacji Fed będzie musiał podnieść stopy na tyle wysoko, że spowoduje to recesję w USA w którymś momencie w 2023 roku – dodał.

XTB

Przypomnijmy, że amerykańska Rezerwa Federalna zdecydowała podczas wrześniowego posiedzenia o podniesieniu stóp proc. o kolejne 75 pb. oraz podniosła oczekiwany przez siebie docelowy poziom stopy funduszy federalnych do 34,6 proc. z 3,8 proc. oczekiwanego jeszcze niedawno.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPGNiG zapewnia, że wykorzysta przepustowość Baltic Pipe zaplanowaną na ten rok w 100%.
Następny artykułAkcje w USA mocno potanieją, zanim nadejdzie recesja, ostrzega Ray Dalio
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here