Naga MarketsPracownicze plany kapitałowe - wszystko co musisz wiedziećAnalitycy Morgan Stanley Research spodziewają się, że wzrost gospodarczy w Stanach Zjednoczonych. strefie euro i Chinach będzie w przyszłym roku wyższy niż wynikałoby to z aktualnego konsensusu oczekiwań. Równocześnie prognozują oni, że inflacja na rynkach rozwiniętych osiągnie szczyt w nadchodzących miesiącach, a następnie faktycznie spadnie w ciągu przyszłego roku, ponieważ łańcuchy dostaw normalizują się, a wzrosty cen towarów spowalniają.

Mimo, że coraz większe grono ekonomistów oczekuje, że amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) przyspieszy proces podnoszenia stóp procentowych i rozpocznie go już w połowie przyszłego roku, to zdaniem ekspertów Morgan Stanley, umiarkowana inflacja i pewna poprawa aktywności zawodowej sprawią, iż Fed wstrzyma się z podwyżką stóp procentowych i ostatecznie nie podniesie ich aż do początku 2023 r.Eksperci uważają także, że akcje europejskie i japońskie są bardziej atrakcyjne niż rynki wschodzące czy akcje amerykańskie. W ich ocenie, cieszą się one bowiem “bardziej rozsądnymi wycenami”, bardziej ograniczonym zacieśnianiem przez banki centralne i mniejszym ryzykiem związanym z ustawodawstwem lub wyższymi podatkami. Te same kwestie wpływają na niższą od konsensusu prognozę dla S&P 500.

– Sądzimy, że benchmarkowy indeks znajdzie się na poziomie 4400 do końca przyszłego roku, czyli niżej niż obecne poziomy – wskazali ekonomiści Morgan Stanley.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs orlen | co to jest kod blik | amrest akcje opinie | allegro notowania | amica akcje kupno | oncoarendi giełda | dax notowania | notowania mercator |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKryptowaluty potrzebują dużo energii. Transakcje bitcoin (BTC) niezwykle energochłonne
Następny artykułPrezes BOŚ:Zielone aktywa powinny rosnąć 20%/r celem neutralności klimat. w 2050
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here