Naga MarketsByk z Wall StreetDuże banki inwestycyjne z Wall Street rekomendują kupno każdego spadku akcji (Buy The Dip), prognozując, że więcej bodźców i globalne ożywienie gospodarcze po pandemii wzmocni rynki finansowe. Marko Kolanovic z JP Morgan zachęca inwestorów do ignorowania ostrzeżeń o bańce i kupowania każdego spadku na amerykańskich indeksach. Podobnego zdania jest Peter Oppenheimer, główny strateg w Goldman Sachs. Akcje azjatyckie straciły na wartości w czwartek, po tym jak indeks S&P 500 odnotował największa przecenę od października.

  • Każde cofnięcie się rynkach akcji, stanowi okazję do zakupu, uważa Kolanovic
  • Szczególnie akcje cykliczne mogą skorzystać na odbiciu gospodarczym i ponownym otwarciu gospodarek
  • Indeks S&P 500 nie wygląda na wykupiony na „wyjątkowo byczym tle makro”

S&P 500: ostatnia korekta to okazja do zakupu – JP Morgan

Ostatni spadek powinien być postrzegany jako korekta w nowym cyklu i jest prawdopodobne, że kolejne ożywienie będzie kierowane przez bardziej cykliczne i wartościowe części rynku. Akcje będą rosły w wyniku silnego ożywienia gospodarczego – powiedział Peter Oppenheimer, główny strateg globalnego kapitału w Goldman Sachs w telewizji Bloomberg.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie nie widać oznak entuzjazmu w pozycjonowaniu kapitału instytucjonalnego. Każde cofnięcie się rynku, stanowi okazję do zakupu – napisał Kolanovic w nocie do klientów w środę.

Poglądy Kolanovicia i Oppenheimera są sprzeczne z rosnącą falą ostrzeżeń, że akcje powinny ulec spadkom z powodu oznak spekulacyjnej bańki. Wcześniej w tym miesiącu stratedzy Bank of America na czele z Michaelem Hartnettem oświadczyli, że na rynkach akcji tworzy się bańka, prognozując korektę rynkową i osiągnięcie szczytu w pierwszym kwartale. Mike Wilson, główny amerykański strateg ds. akcji w Morgan Stanley, podkreślił w tym tygodniu, że spodziewa się, iż korekta indeksu S&P 500 rozpocznie się „nieuchronnie”.

Szczególnie akcje cykliczne mogą skorzystać na odbiciu gospodarczym i ponownym otwarciu gospodarek. Krótkoterminowe zawirowania, takie jak w tym tygodniu, są okazjami do zmiany obligacji na akcje – dodał Kolanovic.

Amerykańskie ceny akcji przed wczorajszym oświadczeniem Powella utrzymywały się w pobliżu rekordowych poziomów, mimo blokad i niepewności co do harmonogramu planu pomocy fiskalnej prezydenta Joe Bidena w wysokości 1,9 biliona dolarów. Bitwa pomiędzy inwestorami detalicznymi, a sprzedającymi funduszami na aktywach GameStop wzmogła obawy, że niektóre części rynku są całkowicie ogarnięte spekulacją.

Rich Ross z Evercore ISI w raporcie w środę poradził inwestorom, aby kupowali każdy spadek S&P 500, twierdząc, że indeks nie wygląda na wykupiony na podstawie jego względnego indeksu siły na „wyjątkowo byczym tle makro”.

S&P 500: największy spadek indeksu od października. Rośnie zmienność

Akcje amerykańskie zostały wyprzedane w środę, a S&P 500 spadł aż o 2,1%, co oznacza największą przecenę od października. Wskaźnik zmienności implikowanej dla indeksu S&P 500 podskoczył w środę do poziomów obserwowanych ostatnio przed listopadowymi wyborami prezydenckimi, gdy inwestorzy przygotowali się na większe zawirowania.

Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji biomed lublin | forum jsw | pgnig akcje cena | spółki giełdowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here