Naga MarketsS&P 500 skromnie w górę podczas skróconej sesji. WIG20 w jego śladyWczoraj z racji Święta Dziękczynienia w USA tamtejsze giełdy nie działały, z kolei dziś handel na amerykańskim parkiecie jest skrócony do godziny 19:00 polskiego czasu. Z tego też powodu zmienność na światowym rynku akcji w ostatnich dwóch dniach jest niższa.

  • Piątkowy kalendarz makro nie zawierał kluczowych odczytów, które mógłby przyczynić się do większej zmienności. 
  • Sesja w Europie zakończyła się na niewielkim plusie.
  • Niemiecki indeks giełdowe DAX zamknął się 0,42% wyżej, podczas gdy francuski CAC40 dodał 0,56%, a londyński FTSE 100 zakończył wynikiem na poziomie +0,12%.

WIG20 z nieznacznym wzrostem, LPP najsilniej w górę

Nieznaczne wzrosty było także widać na naszym polskim parkiecie, gdzie indeks dwudziestu największych spółek zyskał 0,17%. Wśród blue chipów największe wzrosty mogliśmy obserwować na spółce LPP, z kolei najmocniej przeceniła się Jastrzębska Spółka Węglowa. W przypadku WIG20 warto zauważyć, że od kilku dni inwestorzy mają problem z przeforsowaniem strefy oporowej przy poziomie 1855 pkt. Jeżeli nie zostanie ona pokonana po weekendzie, niewykluczone, że będzie to pretekst do rozpoczęcia korekty spadkowej po ostatnim silnym rajdzie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc z kolei na rynek amerykański, po wczorajszej przerwie, dzisiejsza sesja przebiega w pozytywnych nastrojach. Kalendarz na piatek był jednak całkowicie pusty, dlatego też nie należało oczekiwać większych ruchów. Główne indeksy giełdowe za oceanem znajdują się na plusie. Najlepiej radzi sobie Russell, który na godzinę przed zamknięciem handlu zyskuje niecały 1%. Wzrosty widać także na technologicznym indeksie Nasdaq, który dodaje 0,85%, z kolei Dow Jones i S&P500 zyskują odpowiednio 0,07% i 0,17%. Na większe ruchy musimy zaczekać więc do przyszłego tygodnia. Inwestorzy z pewnością będą czekać na piątkowe dane z rynku pracy w USA.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here