Naga Markets

S&P 500 rośnie ponad 3% na otwarciu sesji Wyniki amerykańskich spółek pozytywnie nastrajają inwestorów w ostatnim kwartale tego roku. Dzisiaj na początku sesji giełdowej na Wall Street obserwujemy potężne wzrosty na indeksach. Kontrakt US500 zyskuje 2,5%, natomiast US100, nastawiony głównie na spółki technologiczne zyskuje ponad 3%. Na rynku obserwujemy również osłabienie amerykańskiego dolara i nieco lepsze nastroje w stosunku do brytyjskiego funta.

S&P 500 niweluje piątkowe spadki

W przypadku rynku giełdowego nastroje polepszają się dzięki pierwszym pozytywnym wynikom z Wall Street. W miniony piątek poznaliśmy całkiem przyzwoite wyniki banków, choć sama sesja na koniec tygodnia przyniosła spore spadki.

Dzisiaj na początku nowej sesji, indeksy z Wall Street w pełni odrabiają straty, co jest powiązane również z dalszymi wynikami. Bank of America pochwalił się EPS na poziomie 81 centów przy oczekiwaniu 77 centów. Lepsze wyniki są związane m.in. z większym wynikiem odsetkowym.

Źródło: xStation5
Źródło: xStation5

US100 zyskuje dzisiaj ponad 3%, odrabiając wszystkie straty z piątku. Jednocześnie dzisiejsze odbicie nie zmienia na razie krótkoterminowego czy długoterminowego trendu.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDlaczego paliwo jest tak drogie, skoro ropa nie jest najdroższa?
Następny artykułKurs dolara zaczyna korektę? Recesyjna narracja w USA
XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here