Naga MarketsS&P 500 rośnie najmocniej od marca. Indeks wraca ponad 4450 pkt.Amerykańskie indeksy znów wracają na tory silnego wzrostu, na czele z indeksem S&P 500, który rośnie najsilniej od marca. Indeksowi paliwa dodają spółki publikujące swoje wyniki oraz ostatnie przemówienie prezydenta Bidena, wskazujące na coraz większą liczbę zaszczepionych obywateli USA. W czwartek prym wiodła spółka Walgreens Boots Alliance, która wzrosła ponad 7,4 procent.

  • S&P 500 skacze najmocniej od marca
  • S&P 500 i Dow znajdują się około 2% od rekordowych szczytów
  • Sezon publikacji wyników za trzeci kwartał rozpoczął się w czwartek
  • Walgreens Boots Alliance był liderem wśród spółek
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Amerykańskie amerykańskie wracają do silnych wzrostów

W czwartek spadające stopy procentowe wspierały akcje spółek technologicznych, ale to i tak spółką z indeksu S&P 500 i Dow Jones należą się największe wzrosty dnia. Tego dnia rozpoczął się sezon publikacji raportów finansowych największych spółek z amerykańskiego parkietu, które napędzają obecnie indeksy we wzrostach. Przez to również S&P 500 skacze najmocniej od marca, co sprawia, że indeks znajduje się jedynie 2 procent od swojego szczytu.Spółkami raportującymi swoje wyniki były m.in Bank of America, Wells Fargo & Co, Morgan Stanley i Citigroup Inc. Według raportu Bank of America Corporation ujawnił, że jego przychody w trzecim kwartale roku obrotowego 2021 wyniosły 22,8 mld dolarów, co oznacza wzrost o 12% w porównaniu z tym samym okresem rok temu. Dochód netto wzrósł o 57% w ujęciu annualizowanym, osiągając 7,7 mld USD w trzecim trzymiesięcznym okresie, a rozwodniony zysk na akcję (EPS) wyniósł 0,85 USD, co oznacza wzrost o 67% w porównaniu z analogicznym przedziałem czasowym w 2020 r.

wykres Kurs indeks S&P 500 H1 15.10.2021
Kurs indeks S&P 500 H1 15.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Z kolei Wells Fargo podał, że jego zysk na akcję (EPS) za trzeci kwartał wyniósł 1,17 USD, wzrastając o 67% w porównaniu z tym samym okresem w 2020 roku, bijąc oczekiwania. Przychody również okazały się wyższe od prognozowanych i wyniosły 18,8 mld dolarów, choć w ujęciu rocznym spadły o 2,6%. Zysk netto wzrósł o 59% w ujęciu rocznym do 5,1 mld USD.

Morgan Stanley poinformował, że jego przychody z kolei w trzecim kwartale fiskalnym 2021 r. wzrosły o 26% w ujęciu rocznym, lądując na poziomie 14,8 mld USD. Zysk netto podskoczył w tym samym okresie o 37% do 3,7 mld USD, czyli 1,98 USD na akcję. A Citigroup Inc. podał, że jego przychody w trzecim kwartale roku obrotowego 2021 spadły o 1% w skali roku do 17,15 mld dolarów. Koszty operacyjne wzrosły o 5% w porównaniu z tym samym trzymiesięcznym okresem ubiegłego roku i wyniosły 11,48 mld USD. Zysk netto skoczył o 48 proc. do 4,64 mld dolarów, czyli 2,15 dolara na akcję.

Liderem wzrostu okazała się jednak spółka Walgreens Boots Alliance, która wzrosła 7,4% po tym, jak sieć drogerii pobiła oczekiwania co do wyników. Firma ogłosiła, że stanie się większościowym właścicielem firmy VillageMD, inwestując w nią 5,2 mld dolarów i uczyni opiekę zdrowotną motorem wzrostu.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here