Naga MarketsS&P 500 rośnie, DAX zyskiwał 3%, jedynie WIG20 kończył sesję na minusieDzisiejsze pozytywne nastroje rynek akcji zawdzięcza decyzji Banku Japonii. Co prawda BoJ nie zdecydował się na cięcie stóp procentowych, zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami pozostały one na dotychczasowym poziomie. Niemniej bank ogłosił skup rządowych obligacji bez limitów oraz zakup obligacji korporacyjnych do kwoty 20 bilionów JPY, co przełożyło się na solidne wzrosty na azjatyckich indeksach.

WIG20 zamykał się ze stratą 0,62%, DAX zyskiwał 3,06%

Dobre nastroje w Azji przełożyły się także na wyższe otwarcie na Starym Kontynencie. Niemniej podczas sesji europejskiej brakowało informacji, które mógłby zachęcić rynkowe byki do dalszych wzrostów. Większość sesji europejskiej przebiegała pod kątem konsolidacji, ostatecznie handel zamknął się w rejonach sesyjnych maksimów. Niemiecki DAX zyskał dziś 3,06%, francuski CAC40 zamknął się 2,55% wyżej, a londyński FTSE dodał 1,63%. Solidne wzrosty obserwowaliśmy także we Włoszech, gdzie FTSE MIB zamknął się aż 3,13% wyżej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niestety tego samego nie można powiedzieć o naszej giełdzie, która pomimo dobrego startu zakończyła dzisiejszy handel pod kreską, indeks WIG20 stracił 0,62%. Wśród największych spółek ponownie źle radził sobie sektor bankowy, indeks WIG Banki przecenił się dziś 2,66%.

Inwestorom za oceanem również udzielają się pozytywne emocje. Indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych otworzyły się na wyższych poziomach, a tuż po rozpoczęciu handlu mogliśmy obserwować niewielka korektę, która w momencie przygotowywania tego komentarza została zniwelowana. Najmocniej rośnie S&P500, który notuje blisko +1,5%, z kolei Dow Jones i Nasdaq zyskują ponad 1,3%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here