Naga MarketsS&P 500 rośnie 76 procent od marcowych dołków. Wyniki Wall Street powyżej tych sprzedf pandemiiKontrakty w Stanach Zjednoczonych wciąż zachowują się tak, jakby doskwierająca światu pandemia zupełnie nie istniała. Amerykański indeks S&P 500 obecnie znajduje się powyżej 76 procent od marcowych dołków, a wyniki spółęk notowanych na Wall Street już osiagnęły rezultaty lepsze niż z początku paniki wywołanej przez Covid-19. Jak w takim razie rynki będą się zachowywać, gdy sytuacja ze wzrostem zachorowań ustabilizuje się?

  • Dzienna liczba nowych zachorowań na Covid-19 dopiero niedawno spadła do poziomu pięciocyfrowego
  • Mimo to, w czasie największych wzrostów zachorowań rynki zdawały się to bagatelizować
  • Obecnie rynek znajduje się o 76% powyżej marcowych dołków i nie chce się zatrzymać
  • Wzrosty zysku na akcję głównych spółek dynamicznie rosną pokonując poziomy sprzed pandemii

S&P 500 i całe Wall Street stale w tendencji wzrostowej – szaleństwo czy rozsądek?

Podczas gdy na naszym rodzimym rynku wszystko rośnie jakby zapomniało jak wygląda prawdziwy byczy sentyment, amerykańskie rynki – S&P 500 oraz Nasdaq – potrafią wskazywać kierunek i pokazać, czym jest prawdziwy wzrost. Odbicie rzędu 76 procent już od dołka z marca w przypadku S&P 500 oznacza, że rynek wzrósł o ponad 3/4 swojej wartości podczas gdy wiele europejskich indeksów nadal znajduje przed najistotniejszymi zakresami oporów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według analityków Goldman Sachs, zyski na akcję spółek z indeksu S&P 500 w IV kw. obecnego roku co prawda istotnie wzrosły, jednak nadal jest to zaledwie 2 procent w ujęciu rocznym. Oznacza to, że wzrosty budowane są pod dalsze nadzieje, że spółki będą radzić sobie coraz to lepiej mimo nadal panującej pandemii.

wykres Kurs SP500 D1 17.02.2021
Kurs SP500 D1 17.02.2021

Warto przypomnieć, że większość obecnego ruchu budowana była na stale rosnącej liczbie zachorowalności na COVID-19, liczba ta dopiero niedawno spadła do poziomu pięciocyfrowego. Analitycy banku Goldman Sachs podnieśli tymczasem prognozę zysku na akcję dla spółek z S&P 500 na 2021 rok o kolejne 2% do 181 dolarów, co napędzać może nadal apetyt na ryzyko inwestorów.

Dodatkowo jeszcze, nie można zapominać, iż bodźce fiskalne mogą być kolejnym katalizatorem dla amerykańskich akcji. Nadal walczy się o stymulacje rynków mimo, iż dodruki finansowe płyną praktycznie nieprzerwanym strumieniem na rynki. Pytanie jakie warto obecnie zadać to czy rynki nie popadają już w stan obłędu – czy jest to racjonalne zachowanie, w którym to nie ma o co się dalej martwić.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda akcje | bitcoin giełda wykres | kurs dolara online | sp500 index | dax analiza |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here