Naga Markets

S&P 500 prawdopodobnie spadnie do 3300 pkt., twierdzi założyciel Interactive BrokersAmerykańskie indeksy odnotowały w poniedziałek lekkie wzrosty, wtorek rozpoczynają jednak od spadków. S&P 500, Nasdaq 100 i Dow Jones przesuwają się w okolicach dwumiesięcznych minimów, a Thomas Peterffy, prezes i założyciel Interactive Brokers, twierdzi, że mogą spaść zdecydowanie bardziej.

S&P 500 ma przed sobą trudne miesiące

Komentarze Peterffy’ego pojawiły się w momencie, gdy Federalny Komitet Otwartego Rynku Fed (FOMC) rozpoczyna dwudniowe posiedzenie we wtorek. Oczekuje się, że bank centralny podniesie docelową stopę funduszy federalnych o co najmniej 75 punktów bazowych. Decyzję poznamy o godzinie 20:00 w środę.Po oświadczeniu, że baza klientów IB pozwoliła ich saldom gotówkowym wspiąć się na rekordowe poziomy (chociaż nie podał żadnych konkretnych liczb). Spodziewam się większego spadku na rynkach, ponieważ Rezerwa Federalna nadal podnosi stopy procentowe – powiedział Peterffy.

Źródło: TradingView
Źródło: TradingView

Klienci IB zabezpieczają swoje portfele od miesięcy, zajęli krótkie pozycje w kontraktach terminowych lub napisali opcje kupna przeciwko swoim akcjom. Przewiduje również szersze spowolnienie gospodarki, ponieważ rosnące stopy procentowe odbijają się echem. W rezultacie wydatki konsumpcyjne prawdopodobnie spowolnią, a stosunkowo bogato wyceniane “akcje wzrostowe” prawdopodobnie będą nadal prowadzić rynek w dół – dodał Peterffy.

Oczekuje się również, że bank centralny przedstawi zaktualizowaną partię projekcji dla danych gospodarczych.

Peterffy jest giełdowym niedźwiedziem od początku tego roku, podobnie jak wielu wybitnych analityków. Spodziewa się on, że idneks S&P 500 przebije w dół swoje minima z czerwca. Pod koniec zeszłego tygodnia guru giełdowy Bank of America, Michael Hartnett, powtórzył, że doradza klientom, aby “skubali” akcje kiedy S&P 500 będzie po 3600 pkt., “gryźli” 3300 pkt.,  i “połykali” 3000 pkt.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here