Naga MarketsS&P 500 powyżej 3 tys. pkt. pierwszy raz od 5 marcaAmerykański rynek akcji otwierał się po długim weekendzie z dwuprocentowym umocnieniem, reagując na informacje dotyczące prac nad koronawirusową szczepionką oraz otwarciem gospodarek kolejnych Stanów. S&P 500 potwierdził umocnienie z rynku kontraktów terminowych i pokonał poziom 3 tys. pkt., pierwszy raz od początku marca.

  • S&P 500 otwierał się z zyskiem +2,09% na poziomie 3017,11 pkt.
  • Dow Jones rósł o 2,38%, a Nasdaq zyskiwał 1,59%
  • W trakcie wtorkowej sesji ropa umacnia się o 3,4% do poziomu ponad 34 dolarów za baryłkę, a dolar i inne waluty bezpiecznych przystani tracą

S&P 500 w górę – Merck i Novavax z pozytywnymi informacjami odnośnie Covid-19

Pojedyncze spółki notowane w ramach indeksu S&P 500 ogłaszały w trakcie długiego weekendu w USA (obchody Dnia Pamięci) pozytywne informacje dotyczące leczenia i szczepionek koronawirusowych. Merck rozpoczyna nowe działania w celu opracowania szczepionki oraz leczenia antywirusowego, spółka Novavax w poniedziałek informowała natomiast o rozpoczęciu testów swojej szczepionki na ludziach i spodziewa się wstępnych rezultatów w lipcu.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Podanie naszej szczepionki u pierwszych uczestników tego badania klinicznego jest znaczącym osiągnięciem, przybliżającym nas o jeden krok do zaspokojenia fundamentalnego zapotrzebowania na szczepionkę w walce z globalną pandemią COVID-19. Oczekujemy, że w lipcu podzielimy się wynikami klinicznymi i, jeśli będą one obiecujące, szybko rozpoczniemy drugą fazę badania. – powiedział Stanley C. Erck, prezes i dyrektor generalny Novavaxu.

Informacje od Novavax napędzają od samego rana rynek akcyjnym, przelewając optymizm również na parkiety innych krajów. We wtorek indeks WIG20 rośnie o 3,4% i testuje poziom 1700 pkt., najwyższy od 9 marca, kiedy rynek rysował lukę bessy. Jeżeli polskiemu indeksowi udałoby się domknąć strefę oporu, wtedy możliwe byłyby dalsze, silne wzrosty.

Lukę domyka już S&P 500, który utrzymuje się powyżej 3000 tys. pkt., wybijając jednocześnie 200 EMA oraz 61,8% zniesienia trendu spadkowego z lutego i marca bieżącego roku:

S&P 500 wybija ważny opór. Powrót pod 3400 pkt. możliwy? Źródło: Tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNiespodziewany wzrost sprzedaży domów w USA. Wskaźnik zaufania Conference Board odbija od dna
Następny artykułBitfury pozwoli inwestować w swoje kopalnie Bitcoina
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here