Naga Marketsbull bykSezon raportów w USA za I kwartał praktycznie dobiegł końca – 490 firm (98%) z indeksu S&P 500 opublikowało swoje wyniki. Randy Frederick z Charlesa Schwab prognozuje dalsze wzrosty S&P 500 do co najmniej poziomu 3137. Tymczasem analitycy JPMorgan nie wykluczają korekty spadkowej. Indeks wzrasta we wtorek i oscyluje przy poziomie 3065.

S&P 500 zakończył pozytywnie 17 z 23 ostatnich lat wyborów prezydenckich – Charles Schwab

Dołek z 3 marca na poziomie 2323 wydaje się być nieosiągalny w najbliższym czasie. Ważny poziom wsparcia stanowi średnia MA200 przebiegająca przy poziomie 3019 tworząca układ konfluencji z psychologicznym poziomem 3000. Poniżej przebiega SMA50 w okolicach 2777. Dopóki cena znajduje się powyżej tych poziomów, kurs powinien wzrosnąć przynajmniej w rejon 3137, jeśli nie wyżej – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
S&P 500: Oczekujemy korekty – JP Morgan

Biały napis s&p500 na żółtym tleS&P 500 systematycznie maszeruje coraz wyżej od niskiego poziomu z 23 marca mimo utrzymującego się sceptycyzmu inwestorów. Analitycy z JP Morgan Asset Management oczekują korekty spadkowej indeksu S&P 500.

Pozycjonowanie kontraktów futures na S&P 500 pozostaje pro-spadkowe. W pewnym momencie dojdzie do spadków. Może to być spowodowane wieloma przyczynami: ponownym przyspieszeniem wzrostu gospodarczego, jakimkolwiek sygnałem, że decydenci zaczynają znosić bodźce, lub brakiem odbicia na rynku pracy zgodnie z oczekiwaniami. Jednak dopóki te rzeczy się nie zmaterializują, akcje prawdopodobnie unikną ponownego testowania minimów z 23 marca. Jednocześnie osiągnięcie w najbliższym czasie nowego rekordowego poziomu wydaje się mało prawdopodobne – wskazano w raporcie.

Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview
Kurs S&P 500 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here