Naga MarketsBiały napis s&p500 na żółtym tleBardzo dobrą sesję odnotowały w środę główne indeksy w Stanach Zjednoczonych – tym razem to Nasdaq, po kilku dniach słabości względem S&P 500, zyskał mocniej, a wszystkie spółki z akronimu FAANG odbiły po wczorajszej korekcie. S&P 500 po wczorajszym wzroście o 1,4%, znajduje się zaledwie 13 punktów od historycznego szczytu notowań.

Nasdaq, po kilku dniach słabości względem S&P 500, zyskał mocniej

Dla przyszłości gospodarki i notowań cały czas największym zagrożeniem pozostaje koronawirus, który dziennie w USA dokłada ponad tysiąc nowych zgonów, ale inwestorzy liczą m.in. na szczepionkę Moderny, której testy znajdują się na końcowym etapie, a prezydent Donald Trump ogłosił już zakup 100 mln dawek. Dobrą sesję za Oceanem wyprzedziło odbicie złota po korekcie, które obecnie oscyluje przy poziomie 1950 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na warszawskim parkiecie niewielki wzrost odnotował indeks blue chipów, zmierzając do wybicia górnego ograniczenia kanału trendu bocznego. Średnie spółki z indeksu mWIG40 odnotowały delikatny spadek, a indeks sWIG80 oddala się od poziomu 15 000 punktów, który już w przeszłości skutecznie zatrzymywał dalsze wzrosty – właściwie ten poziom, w całej swojej historii, małe spółki pokonały tylko dwukrotnie – w szczycie hossy w 2007 roku i na wiosnę 2017 roku, co ciekawe w przytoczonych przykładach to zachowanie indeksu małych spółek wyprzedziło o kilka miesięcy zmianę trendu indeksu WIG20.

Na chwilę obecną jeszcze za wcześnie aby mówić o trwalszej zmianie tendencji wśród mniejszych spółek, ale ostatnie 2 tygodnie wysyłają sygnał ostrzegawczy, iż trend co najmniej traci impet. Wykres indeksu sWIG80 przypomina indeks New Connect, z tym że ten drugi rynek reaguje intensywniej.

Zmiany notowań wszystkich spółek z WIG20 zawarły się w paśmie +/-2%, na początku sesji dość mocno w reakcji na szacunkowe wyniki inwestorzy przecenili akcje m.in. Tauronu, jednak w ciągu dnia kurs odrobił większość strat z pierwszej godziny handlu i zakończył sesję z 1,9%-owym spadkiem.

Głębsze ruchy miały miejsce wśród spółek z indeksu mWIG40, tradycyjnie już największą zmiennością i obrotami (znów powyżej 100 mln zł) cechował się Biomed-Lublin.

Mimo usilnych prób kupujących próby odwrócenia krystalizującej się do kilku sesji mocnej tendencji spadkowej, walor ostatecznie przecenił się o przeszło 14% i traci już niemal 50% od szczytu. Dziś przed sesją wyniki podała Netia (marża netto 4,5% wobec konsensusu 5,2%) i BNP Paribas, który zaskoczył wynikiem netto (219 mln zł wobec konsensusu 159 mln zł).

WIG w układzie dziennym

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena dolara online | dax 30 prognoza | cd projekt | orlen akcje forum | dax index online | akcje mercator |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here