Naga MarketsS&P 500 osiągnie 4500 pkt., bitcoin zbyt zmienny - twierdzi Byron WienAmerykański inwestor i wiceprezes Blackstone Advisory Partners, 88-letni Byron Wien podczas niedawnej wypowiedzi stwierdził, że amerykański indeks 500 największych spółek, S&P 500, ma przed sobą jeszcze kilkaset punktów wzrostu. Przypomniał swój cel, który wynosi dla indeksu 4500 punktów, podczas gdy sam indeks oscyluje na granicy 4220 punktów. Negatywnie podchodzi jednak do kwestii bitcoina (BTC)

  • Amerykański inwestor sądzi, że czas dla S&P 500 jeszcze się nie skończył
  • Szacuje wzrosty indeksu 500 spółek nawet do poziomu 4500 punktów
  • Obecnie oznaczałoby to wzrost jeszcze o dodatkowe 6 procent
  • Oczekuje on również, że presja inflacyjna utrzyma się i wypchnie rentowność 10-letnich obligacji powyżej obecnego poziomu
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Cel przed S&P 500 to zakres 4500 punktów – twierdzi Byron Wien

Rynek głównych indeksów giełdowych w ostatnim czasie wyhamował mocniejsze ruchy wzrostowe. Obecnie można powiedzieć, że nastał czas obserwacji i wyczekiwania na to, co decydenci politycznie zdecydują odnośnie dalszego prowadzenia polityki monetarnej. amerykańscy inwestorzy zapatrzeni są nadal w tamtejszą Rezerwę Federalną (FED), która podjąć będzie musiała niebawem ważne decyzje na temat stóp procentowych, które z pewnością będą miały swoje przełożenie na rynek akcyjny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem amerykański inwestor i wiceprezes Blackstone Advisory Partners, Byron Wien jest zdania, że niezależnie od obecnego stanowiska FED-u, rynek nadal będzie kroczył swoją drogą. Dla amerykańskiego indeksu 500 największych spółek, S&P 500 wytyczył nawet cel na poziomie 4500 punktów, podczas gdy ten na chwilę obecną oscyluje na poziomie 4222 punktów.

wykres Kurs S&P 500 09.06.2021
Kurs S&P 500 09.06.2021

“Amerykańskie akcje wyrwą się z dwumiesięcznego marazmu i wznowią rekordowy rajd, gdy gospodarka się ożywi, a inflacja pozostanie pod kontrolą.” – twierdzi inwestor. Dodaje on również, że presja inflacyjna utrzyma się i wypchnie rentowność 10-letnich obligacji powyżej obecnego poziomu 1,5%.

Obecnie wbrew stanowisku Rezerwy Federalnej, wzrost cen konsumpcyjnych jest “przejściowy”, i inwestor spodziewa się, że presja inflacyjna utrzyma się i spowoduje wzrost rentowności 10-letnich papierów skarbowych. Nawet jeśli inflacja ma osiągnąć zakres 2 – 3 procent – to rynek sobie z nią poradzi. Pamiętajmy, że rajd, który podniósł S&P 500 o ponad 10% w tym roku, zatrzymał się w ostatnich tygodniach, ponieważ inwestorzy oceniali perspektywę wzrostu gospodarczego w kontekście zagrożenia inflacją a dalsze informacje o kreowaniu dalszego toru inflacyjnego będą mogło mieć ogromny wpływ na rynki.

Wien nie jest fanem bitcoina

Weteran Wall Street mówi, że niechętnie inwestuje w bitcoina, ponieważ jest on zbyt zmienny i nie ma jasnych podstaw, na których można by oprzeć tezę inwestycyjną.

– Nie jestem wielkim fanem BTC w tym momencie. Chciałem go poznać i zastanawiam się, czy jest to kwestia wieku, ale nie mogę się zmusić do zakupu – komentuje Wien.

W styczniu Wien przewidział, że indeks S&P 500 spadnie o prawie 20% w pierwszej połowie roku, a następnie zanotuje wzrost. Do tej pory benchmark nie zanotował jeszcze 5% spadku od szczytu do szczytu. Jego prognoza, że cena ropy przekroczy 65 dolarów za baryłkę także się sprawdziła, ponieważ ceny ropy właśnie przekroczyły 70 dolarów.

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here