Naga MarketsS&P 500 oraz Nasdaq na historycznych maksimach, kurs dolara nadal w dółNasdaq i S&P500 podczas wtorkowej sesji wyznaczyły nowe, historyczne szczyty. Notowania ropy naftowej znalazły się pod presją wobec rosnącej liczby zachorowań na COVID19. Rynek FX bez zmian, USD kontynuuje osłabienie.

Wall Street z nowymi rekordami

Wtorkowa sesja na Wall Street zaczęła się dość optymistycznie, a wybicie się indeksu S&P500 oraz technologicznego Nasdaq na nowe maksima to potwierdzenie, że w USA trwa hossa, wspierana doniesieniami odnośnie stymulacji fiskalnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ślad za Wall Street podążyły azjatyckie indeksy. Japoński Nikkei225 dodał 1,2 proc., a Sensex prawie 0,8 proc. O podtrzymanie optymizmu walczyć będą europejskie indeksy, a notowania kontraktu na niemiecki DAX wskazują, że byki nie stoją na przegranej pozycji.

Odnośnie pakietu pomocowego wypowiedział się sekretarz skarbu – Mnuchin. Przedstawił spikerce Izby Reprezentantów propozycję pakietu opiewającą na 916 mld USD, na co spiker Pelosi odpowiedziała, że propozycja ta stanowi istotny progres.

Ochłodzenie nastrojów na rynku surowców energetycznych. Ropa naftowa zarówno typu Brent jak i WTI traci około 0,45 proc. Wszystko to dzieje się w obliczu obaw o rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, które powodują obawy o nowe obostrzenia i w konsekwencji ograniczenie działalności gospodarczych. Na 4 stycznia planowane jest spotkanie OPEC, na którym zapadnie decyzja czy kartel zwiększy produkcję o kolejne 500 tys. baryłek dziennie w grudniu.

Kurs dolara w dół, euro ponownie pokonuje 1,2140

Na postęp w pracach nad pomocą fiskalną w USA reaguje USD. Indeks dolarowy osuwa się o 0,25 proc.

Kurs EUR/USD ponownie wychodzi ponad 1,2140 i atakuje szczyty z początku tygodnia.

Szefowa KE Ursula von der Leyen potwierdziła spotkanie z premierem Johnsonem, które nie może dotyczyć niczego innego niż brexitu. GBP reaguje lekkim oddechem. Kurs GBP/USD oscyluje wokół poziomu 1,3390.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here