Naga Marketswykres świecowy czarno-białyPrzebieg wczorajszej sesji na warszawskim parkiecie zbliżony był do scenariusza z
ostatnich dni, to znaczy obserwowaliśmy relatywną siłę najmniejszych spółek, wśród których znalazła się liczna grupa walorów zyskujących na wartości w dwucyfrowym tempie.

Obroty na szerokim rynku przekroczyły wczoraj ponad 1,1 mld zł

Aktywność na rynku utrzymuje się cały czas na wysokim poziomie, a obroty na szerokim rynku przekroczyły wczoraj ponad 1,1 mld zł. Wśród rosnących spółek wyróżniały się sektory związane z ochroną zdrowie (spółki potencjalnie korzystające na epidemii COIVD-19), do których dołączyło grono spółek kojarzonych z fotowoltaiką i budownictwem. Wśród średnich spółek wyróżniał się także Kruk (po informacjach o zamiarze podzielenia się zyskiem z akcjonariuszami) oraz sektor chemiczny.

Z kolei na notowaniach WIG20 ciążył głównie sektor energetyczny, gdzie spadki sięgnęły 6-7%. Są one pochodną rozczarowania inwestorów wczorajszymi informacjami o sprzeciwie górniczych związków zawodowych na plany Ministerstwa Aktywów Państwowych dotyczących restrukturyzacji sektora, c o może doprowadzić do jego opóźnienia i zmniejszenia ambicji naprawczych strony rządowej, na które liczyli inwestorzy.

Na globalnych rynkach akcji mieliśmy do czynienia we wtorek z mniejszą zmiennością i lekką przewagą sprzedających. Na odwrót od ryzyka złożyło się kilka czynników. Po pierwsze cały czas utrzymuje się wysoka liczba nowych zachorowań w Stanach Zjednoczonych, po drugie inwestorów mogły rozczarować nieco słabsze od oczekiwań dane Conference Board dotyczące sentymentu konsumentów – w lipcu indeks ten wyniósł 92,6 pkt. wobec 94,5 pkt. oczekiwań i 98,3 pkt. za czerwiec.

Rynki obawiają się także o przedłużenie pakietu fiskalnego w USA, gdzie jedynie do końca lipca obowiązują m.in. podwyższone kwoty zasiłków dla bezrobotnych. Wtorkowa sesja była natomiast ciekawa jeżeli chodzi o notowania surowców, w szczególności szlachetnych kruszców. Po osiągnięciu w poniedziałek historycznych maksimów przez złoto w pierwszej części notowań doszło do silnej przeceny (-3,5% od szczytu do dołka), która w drugiej połowie dnia została w większości odrobiona.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Notowania w drugiej połowie tygodnia będą zależeć od przebiegu sezonu wyników w Stanach Zjednoczonych (zwracamy uwagę na raporty spółek z grupy FAANG w tym tygodniu) oraz dzisiejszym, wieczornym posiedzeniu Rezerwy Federalne.

W godzinach porannych na nieznacznych minusach notowane są kontrakty terminowe na S&P 500 oraz DAX30, co może sugerować lekko ujemne otwarcie sesji w Warszawie.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here