Naga MarketsS&P 500 notuje nowe historyczne maksimum. Amazon z największym zyskiem ponad 4%Na krajowym rynku z wczorajszym dniem przeważały niewielkie spadki dla spółek indeksu bazowego oraz kontraktów terminowych. Przebieg sesji wykazywał większą zgodność z rynkami zachodnioeuropejskimi, gdzie na głównych parkietach były również obserwowane zniżki głównych indeksów.

Obniżona zmienność na rynku. Pozytywne dane z rynku nieruchomości w USA

Na wykresie 60-min FW20 jest dostrzegalny zarys niewysokiej formacji głowy i ramion, wczoraj została naruszona linia szyi przebiegająca na poziomie ok. 1842 pkt. Poziom docelowy wynikający z wysokości „głowy” jest określony w pobliżu 1795 pkt. Na diagramie dziennym dominuje ponad trzymiesięczny kanał boczny. Mimo poniedziałkowego naruszenia górnego ograniczenia 1855 pkt., kurs po wczorajszych notowaniach cofnął się do jego wnętrza. To implikuje większe prawdopodobieństwo kontynuacji obsunięcia do podstawy kanału wyznaczonej na poziomie 1735 pkt. Na rynku utrzymuje się obniżona zmienność, w ciągu ostatnich 4 sesji dzienny zakres wahań nie przekraczał 25 pkt.

W grupie rynków zachodnich na plus wyróżniały się notowania na giełdach amerykańskich, gdzie indeks S&P500 odnotował nowe historyczne maksimum. Najwięcej zyskały akcje Amazon (+4%) z ponad 4,5% udziałem w indeksie. Pozytywnie wybrzmiał wczorajszy raport z rynku nieruchomości w USA wykazujący wyższą od prognoz liczbę budów nowych domów oraz wydanych pozwoleń. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane o zmianie zatrudnienia i wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here