Naga MarketsS&P 500 notuje najlepszy powyborczy dzień na Wall Street od 1932 rokuZdecydowanie jesteśmy świadkami bardzo ciekawego ruchu na głównych indeksach giełdowych, które to napędzane są wyborami w Stanach Zjednoczonych. Od ponad 90 lat rynki tak mocno nie reagowały w dzień wyborów – a sytuacja ta według wielu analityków świadczy raczej pozytywnie o dalszych ruchach rynków w USA. Choć na ten moment wynik wyborów nadal stoi pod znakiem zapytania – dobra początkowa reakcja po wyborach była bardzo dobrym znakiem dla rynków. Perspektywa kolejnych 3 miesięcy oceniania jest zatem pod znakiem dalszych wzrostów. Czy faktycznie wkroczymy w okres tworzenia kolejnych rekordowych szczytów w przypadku amerykańskich indeksów?

  • Okres wyborów w Stanach Zjednoczonych okazuje się bardzo przyjazdy dla głównych indeksów w USA
  • Amerykańskie indeksy pozytywnie odbierają ten okres z najwyższym wzrostem od 1932 roku
  • Analitycy odbierają to jako zachęta do dalszych wzrostów na głównych rynkach
  • Zdaje się zatem, że ocena kolejnych trzech miesięcy zostanie pozytywna dla indeksów w USA

S&P 500: Kontrakty na amerykańskie rynki rosną dając szansę na kolejne pozytywne miesiące

Ostatnie dni dla osób handlujących na głównych indeksach zdecydowanie były interesujące, kiedy cała otoczka wyborów prezydenckich w USA stanowiła dla rynków powód do jednych z najsilniejszych wzrostów z tego okresu od ponad 90 lat. Jak podają analitycy amerykańskich rynków – historia sugeruje, że powyborczy rajd na amerykańskich indeksach dobrze rokuje na dalsze zyski w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Oznacza to, że mimo dość niepewnego okresu – nie znając jeszcze ostatecznie kandydata na urząd prezydenta USA – rynki wykorzystują strach budując szybkie odrobienia ostatnich strat. W okresie na kilka dni przed wyborami byliśmy świadkami silnych korekt na głównych rynkach – w tym również na polskim parkiecie było to mocno odczuwalne. Powodem tego były co prawda nie tylko wybory, ale również lockdown, którego to wiele rządów planowało wprowadzić podczas kolejnych tygodni. Niemniej jednak niepewność związana z wyborami w Stanach mogła odgrywać tutaj decydujący czynnik.

wykres Nasdaq H4 05.11.2020
Nasdaq H4 05.11.2020

Pierwsze jednak godziny sesji europejskiej w dniu wyborów USA pokazały, że rynek wykorzystuje to jako okazję do mocniejszych wzrostów – które dawno nie były aż tak silne jeśli porównać okres poprzednich lat podczas wyborów. Jak podaje CEO Sundial Capital Research (to niezależna firma badawcza zajmująca się inwestycjami), Jason Goepfert:”był to pierwszy raz, kiedy S&P 500 wzrosło o ponad 1,5% zarówno w dniu wyborów, jak i w dniu po nich.” – dodając, że początkowa reakcja jest dobrym znakiem, który może rokować na koleje miesiące wzrostów na indeksach.

Tymczasem jeden inny analityk Wall Street jest zdania, że w przypadku wyboru Bidena “nie dostalibyśmy największego pakietu fiskalnego, ale też nie dostalibyśmy podwyżek podatków i rynków regulacyjnych, których się obawiano“. To z kolei były kolejny aspekt, dla którego rynki akcyjne mogłyby czuć się bezpieczniej. Analitycy podkreślają jednak, że nieczęsto krótkoterminowe silne odbicia jednak przeradzają się w późniejsze mocne trendy, jednak kolejne miesiące powinny dać bykom nieco więcej szans na wzrosty.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here