Naga Markets

S&P 500 niżej o 0,20% w poniedziałek. Rynek zareagował na dzień pełen danychW poniedziałek 5 czerwca indeksy na Wall Street odnotowały spadek po dniu pełnym danych makroekonomicznych publikowanych w trakcie najważniejszych godzi handlu. Finalnie indeks S&P 500 znalazł się niżej o 0,20%, zaś Dow Jones odnotował około 200 punktów spadku. Wśród informacji dnia wyróżniały się dalsze obawy o kolejne posiedzenie Rezerwy Federalnej i dalszych decyzji decydentów.

  • Amerykańskie indeksy odnotowały spadki podczas sesji w poniedziałek 5 czerwca 
  • Wśród najbardziej tracących indeksów znalazł się Dow Jones Industrial Average
  • Inwestorzy tego dnia zapoznali się z istotnymi danymi makro
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wall Street niżej na początku tygodnia

Tym razem główne indeksy giełdowe na Wall Street zamknęły się głównie na minusie po tym, jak dane pokazały, że sektor usług w Stanach Zjednoczonych rozwijał się w wolniejszym tempie, a nowe zamówienia na dobra nietrwałe spadły, co zwiększyło obawy o stabilność kondycji gospodarczej kraju.Instytut Zarządzania Podażą (ISM) podał, że aktywność w sektorze usług w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju piąty miesiąc z rzędu, a wskaźnik menedżerów zakupów (PMI) wyniósł 50,3%, o 1,6 punktu procentowego mniej niż w kwietniu i nieco mniej niż oczekiwano. Indeks aktywności biznesowej wyniósł 51,5%, co oznacza spadek o 0,5 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim miesiącem. Indeks Nowych Zamówień również spadł o 3,2 punktu procentowego miesiąc do miesiąca do poziomu 52,9%. Wskaźnik cen spadł o 3,4 punktu procentowego do 56,2%. Tymczasem wskaźnik zatrudnienia spadł o 1,6 punktu procentowego do 49,2%.

Nastąpiło spowolnienie tempa wzrostu w sektorze usług. Wynika to głównie ze spadku zatrudnienia. Większość respondentów wskazuje, że warunki biznesowe są obecnie stabilne; istnieją jednak obawy związane ze spowalniającą gospodarką – powiedział przewodniczący komitetu ISM.

Wykres Kurs indeks SP500 06.6.2023
Kurs indeks SP500 06.6.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Tymczasem zamówienia fabryczne w Stanach Zjednoczonych wzrosły w kwietniu o 0,4% w porównaniu z poprzednim miesiącem i wyniosły 577,5 mld USD. Nowe zamówienia na wyprodukowane dobra trwałe wzrosły o 1,1% do 282,8 mld USD, podczas gdy nowe zamówienia na wyprodukowane dobra nietrwałe spadły o 0,1% do 294,7 mld USD.

Finałem dnia i reakcji na dane Dow Jones Industrial Average wygenerował największe cofnięcie, w sumie indeks spadł o 200 punktów co oznaczało odjęcie 0,59%. W indeksie najbardziej traciła spółka Intel Corp., która spadła w pewnym momencie nawet o 4,63%. Nasdaq 100 zyskał 0,07%, a S&P 500 spadł o 0,20% na koniec sesji.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.