Naga MarketsNieudana próba wybicia poziomu 2900 pkt. przez amerykański indeks S&P 500 wywołała silniejszą reakcję korekcyjną. Nie zmienia to jednak faktu, że od początku miesiąca benchmark zyskiwał niemal 7%. W tym samym czasie naszpikowany technologicznie Nasdaq prezentuje niemal lustrzane ruchy. Jak będzie przebiegała czwartkowa sesja w USA? Odpowiedzi na to pytanie udziela Bogusz Kasowski w swoim autorskim programie na łamach Comparic24.tv.


Ropa napędza europejską giełdę i amerykański rynek futures

Przed otwarciem amerykańskiej sesji zyskują kontrakty futures, w tym na indeks S&P 500, oraz europejski rynek kasowy, reagując w głównej mierze na odbicie rynku ropy. Pozwoliło to odrzucić straty z sesji azjatyckiej oraz zmniejszyć negatywny wpływ utrzymujących się cały czas napięć geopolitycznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeksy w Europie, w tym Stoxx Europe 600 oraz DAX otwierały się spadkowo, jednak bardzo szybko odwróciły rynek na swoją korzyść, podobnie jak kontrakty terminowe dla trzech głównych indeksów amerykańskich. Ekonomiści wiążą ruch między innymi z odbiciem na rynku czarnego złota, które testował drugi dzień z rzędu minima z lutego. Ropa brent zyskuje jednak w czwartek ponad 4% i znosi część ostatnich spadków, powracając nad 63 USD za baryłkę.

Więcej o sentymentach i sytuacji rynkowej przed sesją w Stanach Zjednoczonych w programie Today in USA prowadzonym przez Bogusza Kasowskiego:

Zobacz również: Pre-Market – Czwartkowy sentyment na rynkach – Ropa z ciekawymi danymi

WIG20 również na zielono, liderzy obrotu bez zmian

Pozytywne nastroje widać również na indeksie WIG20, który w godzinach popołudniowych zyskuje niemal 0,3%. Liderami obrotów na GPW kolejny dzień z rzędu pozostają te same spółki, a mianowicie CD Projekt, PKO BP oraz Pekao.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here