Naga MarketsPolski indeks giełdowy WIG20 utrzymuje zyski z poranka i umacnia się o 0,55%. Na godzinę przed otwarciem rynku kasowego w USA kontrakty terminowe na S&P 500 zyskiwały natomiast 0,2% sugerując, że amerykańska giełda chce kontynuować wzrosty wchodząc w sezon wyników za miniony kwartał.


S&P 500 pokona 3020 pkt.?

Poniedziałek dla S&P 500 futures przynosi kolejne umocnienie i wybicie historycznych maksimów. Indeks kasowy w miniony piątek zyskiwał natomiast 0,5% i wiele wskazuje na to, że może nadal rosnąc pokonując pułap 3020 pkt. Okrągła, psychologiczna bariera 3000 pkt. którą udało się wyłamać w czwartek, pełnić będzie obecnie rolę silnego wsparcia, analitycy giełdowi z USA sugerują jednak, że bieżący sezon wynikowy może przynieść odwrócenie tendencji, w momencie gdy najwięksi rynkowi gracze zawiodą.

S&P 500 czeka na dalsze wzrosty. Czy sezon wynikowy utrudni ich realizację?
S&P 500 czeka na dalsze wzrosty. Czy sezon wynikowy utrudni ich realizację?

Więcej na temat startu handlu w USA w nowym tygodniu w autorskim programie Bogusza Kasowskiego, Today in USA:

Europa również na zielono – WIG20 i DAX zyskują w tandemie

Zarówno niemiecki DAX, jak i polski WIG20 umacniają się popołudniu o 0,55%, a w przypadku rodzimego benchmarku najlepiej radzą sobie PGNiG oraz KGHM zyskujące 1,6%. Po stronie spadkowiczów natomiast LPP i Tauron tracące ponad 1,3%.

Od strony technicznej sytuacja WIG20 nie ulega zmianie i silniejsza aprecjacja jest czwartą sesję z rzędu blokowana przez 2330 pkt. DAX korzysta natomiast ze wsparcia na wysokości 12300 pkt. i testuje strefę oporu zlokalizowaną kilkadziesiąt punktów wyżej. Wspomniana strefa pokrywa się z maksimami z maja oraz czerwca pod 12450 pkt. oraz dolnym ograniczeniem lipcowej luki, która rysowała się na wykresie dziennym:

DAX na wykresie dziennym
DAX na wykresie dziennym


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here