Naga MarketsOstatni dni przebiegały na światowych rynkach finansowych niezwykle interesująco. Wszystko to za sprawą ubiegłotygodniowych wyborów prezydenckich, w których Joe Biden zyskał mandat do sprawowania urzędu 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych przez najbliższe cztery lata. Wybory te były szczególne pod wieloma względami. Jednym z nich jest historyczna zmienność na notowaniach głównych indeksów giełdowych.

  • Joe Biden został 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych
  • Indeks S&P 500 wzrósł o ponad 12,5 proc.
  • S&P500 najwyżej w historii
  • Pfizer ma szczepionkę przeciw SARS-CoV-2

Indeks S&P 500 najwyżej w historii

Notowania amerykańskiego indeksu Standard and Poor’s 500 (S&P500), w którego skład wchodzi 500 wybranych akcji spółek giełdowych reprezentujących wszystkie główne gałęzie przemysłu wzrósł w poniedziałek o ponad 3,5 proc. powiększając tym samym zasięg trwającej od ubiegłego tygodnia aprecjacji do ponad 12,5 proc.

Oznacza to, że w ciągu zaledwie kilku dni, notowania indeksu S&P500 wzrosły o ponad 400 punktów. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że jego kurs znalazł się na najwyższym poziomie w historii.

Pfizer ma szczepionkę przeciw SARS-CoV-2

Podobne tendencje dostrzec można także na wielu innych indeksach giełdowych. Wzrosty te przedstawiają reakcję rynku na informacje podaną przez Pfizer.

Spółka poinformowała bowiem, że posiada skuteczną szczepionkę przeciw koronawirusowai SARS-CoV-2, której skuteczność w zapobieganiu zachorowaniu wynosi ponad 90 proc.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułETH dał zarobić 19% w tydzień, BTC 17%. Ether i Bitcoin liderami wzrostów
Następny artykułDolar największym przegranym. Rynki dyskontują wygraną Bidena
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here