Naga MarketsS&P 500 nad 3000 pkt., DAX domyka lukę bessy - rynek futuresW związku z długim weekendem w USA (Dzień Pamięci) oraz UK (święto bankowe), poniedziałkowa sesja na rynkach finansowych odbywała się przy ograniczonych obrotach. Nie przeszkodziło to jednak kontraktom terminowym na DAX domknąć lukę z początku marca, a S&P 500 futures przetestować poziom 3 tysięcy dolarów. Sytuację na rynku indeksów na początku nowego tygodnia w poniedziałek dla Comparic24.tv komentował Davide Biocchi, trader brokera Directa.

  • Kontrakty na DAX zyskiwały 2,7% w poniedziałek, we wtorek rosnąć o kolejne 1,24% i testując poziom 11 530 pkt. oraz domykając lukę bessy z 9 marca
  • 1,9% w trakcie wtorkowego handlu zyskują również kontrakty E-mini na S&P 500, które testują pułap 3 tysięcy pkt., tym samym znajdując się najwyżej od 6 marca
  • Widoczny wzrost apetytu na ryzyko szkodzi bezpiecznym walutom, przez co tracą dolar, frank i jen

DAX pokonuje lokalną strefę oporu. Giełdy na całym świecie wyraźnie zyskują

Ograniczony obrót był obserwowany nie tylko na rynku futures, ale również na europejskim rynku akcji. Instytucje oraz traderzy agresywnie handlujący na akcjach UE ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii nie pracowali – komentował Davide Biocchi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na umocnienie FDAX większego wpływu nie miały dane dotyczące niemieckiego PKB, które spadało w ujęciu rocznym o 1,9% w pierwszym kwartale. Lepiej od oczekiwań wypadał co prawda indeks nastrojów biznesowych instytutu IFO, nadal utrzymuje się jednak na historycznie bardzo niskich poziomach.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGrupa WP miała 6,87 mln zł zysku netto, 41,02 mln zł skoryg. EBITDA w I kw.
Następny artykułGrupa WP rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here