Naga MarketsBiały napis s&p500 na żółtym tleAmerykańskie akcje ponownie odnotowały rekordowe wzrosty, a inwestorzy oczekują obecnie na istotne dane – wyniki za drugi kwartał, aby ocenić, czy zyski spółek mogą dalej wesprzeć wyceny akcji. Rentowność papierów skarbowych nieznacznie wzrosła, ponieważ Stany Zjednoczone sprzedawały dług. Akcje spółek finansowych i usług komunikacyjnych poprowadziły indeks S&P 500 na nowe, hsitoryczne maksima.

  • Znów jesteśmy świadkami nowych rekordowych poziomów na głównych indeksach amerykańskich 
  • Tym razem indeks S&P 500 generuje wzrost ponad zakres 4387 punktów
  • Tymczasem amerykański skarb państwa sprzedaje na aukcji obligacje
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Indeksy Wall Street nadal rosną – dzięki spadkowi długoterminowych stóp procentowych i oczekiwań inflacyjnych

We wtorek rynek amerykański znów bije rekordy podchodząc do strefy 4387 punktów w przypadku amerykańskiego indeksu S&P 500. W tym momencie już nastawienie na dalsze wzrosty przez głównych uczestników rynku jest duże, głównie przez szacunki o o wiele lepsze wyniki spółek w kolejnym kwartale.Akcje spółek finansowych i usług komunikacyjnych wypchnęły znów indeks S&P 500 do kolejnego rekordu, podobnie jak w przypadku amerykańskiego indeksu technologicznego Nasdaq 100. W jego przypadku królowały takie spółki jak Tesla, Nvidia i Google do poziomu 14.887 punktów. Tymczasem Stoxx Europe 600 zyskał drugi dzień, a azjatyckie indeksy akcji zamknęły się na zielono.

wykres Kurs S&P500 13.07.2021
Kurs S&P500 13.07.2021

Według danych również dużym wsparciem dal rynku był fakt, iż amerykańskie Ministerstwo Skarbu sprzedało trzyletnie obligacje o wartości 58 mld dolarów przy rentowności nieco wyższej niż przed aukcją. Sprzedaż 10-letnich obligacji o wartości 38 mld USD spotkała się z większym popytem niż szacowano pierwotnie.

Patrząc na aktualną sytuację na rynku – głowni analitycy Wall Street uważają, że w tym kwartale napłynie więcej dobrych wiadomości, ponieważ gospodarka otworzyła się w większym stopniu – jednak drugi kwartał może być przy tym szczytem wzrostu zysków w tym cyklu. Jeśli szacunki się sprawdzą, wówczas niedługo rynki może czekać odwrót po wcześniejszej euforii zakupowej na danych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here