Naga MarketsAnalityk Credit Suisse: S&P może z łatwością osiągnąć poziom 3500Analityk globalnej strategii kapitałowej Credit Suisse, Andrew Garthwaite uważa, że indeks S&P500 może z łatwością osiągnąć poziom 3500 punktów do końca roku. Zdaniem Garthwaite’a kluczem dla inwestorów jest podjęcie decyzji czy chcą kupować podczas spadków na giełdach czy też sprzedawać na rajdach na północ. “My chcemy kupować na spadkach” – zakomunikował analityk Credit Suisse.

  • Zdaniem analityka z Credit Suisse, indeks S&P500 osiągnie z łatwością do końca 2021 pułap 3500.
  • Najgorsze odczyty wzrostu gospodarczego w USA od czasu II wojny światowej.
  • Realne zyski z 10-letnich papierów skarbowych chronionych przed inflacją zbliżają się do -2%.

Zobacz również: Biomass ma nowy preparat biobójczy do walki z COVID-19. TKO na zamknięciu +200%!

Te artykuły również Cię zainteresują

10-letnie obligacje chronione spadają w związku z obawami z COVID-19

Andrew Garthwaite wskazał powód, aby w dalszym ciągu dokonywać zakupu akcji. Jego zdaniem taki stan rzeczy doprowadzi do fiskalnego luzowania ilościowego, przynajmniej do czasu aż bezrobocie nie powróci do politycznie akceptowalnego poziomu. Wspomniał też, że FED nie zobowiązał się do wprowadzenia kontroli owej krzywej, chociaż tak wynikało z wcześniejszych zapowiedzi urzędników.

Realne zyski z obligacji 10-letnich chronionych przed inflacją spadają. Obecnie w związku z obawami związanymi z pandemią COVID-19 spadły już do poziomu -2%. W rezultacie przepływy kapitałów na rynek akcji jest irracjonalnie wysoki, a taki stan rzeczy trwa już od dłuższego czasu.

Realne zyski z 10 letnich obligacji chronionych. Źródło: Board of Governors of the Federal System

Zobacz również: Elon Musk: Warren Buffett nie jest “miłym dziadkiem”, za którego wszyscy go uważają

Mocne spadki na amerykańskich indeksach podczas czwartkowej sesji

Czwartkowa sesja przyniosła mocne spadki na rynkach. Główne indeksy w Polsce tracą powyżej -3%, a amerykański S&P500 spada tuż po otwarciu o około -1,5%.

Analityk Credit Suisse skomentował sytuację na rynku akcji. Jego zdaniem obawy dotyczące rynku akcji, gdzie instrumenty wydają się być już bardzo drogie, między innymi na podstawie wskaźników finansowych mogą być uzasadnione. Garthwaite odniósł się do wysokich wycen spółek technologicznych, które w tym roku rekordowo zyskują. Zastanawia się, czy trend się zatrzyma, kiedy zostanie wynaleziony lek i szczepionka na koronawirusa i pandemia ustąpi.

Notowania indeksu S&P500 z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Indeks S&P500 w czwartek o 16:30 traci 1,27%, a kurs oscyluje w okolicach 3217 punktów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here