Naga MarketsS&P 500 może dobrnąć do 4750 punktów - uważa Credit Suisse Nowe maksima na indeksie S&P 500 stały się faktem w kończącym się tygodniu i obecnie rynek ten może szykować się do zasłużonej korekty. W ostatnich dniach pojawiły się dwie nowe prognozy dla amerykańskiej giełdy. Poniżej krótkie streszczenie najważniejszych kwestii z raportów analityków Credit Suisse oraz TD Securities.

Zdaniem ekspertów Credit Suisse, rynek S&P 500 może rosnąć do okolic 4750 punktów do końca bieżącego roku, mimo że poziom 4600 punktów inicjuje ruch korekcyjny. Ich zdaniem okresy wykupienia rynku pojawiają się przy sięganiu kursu 10% ponad 200 okresową średnią. Stąd prognoza większej korekty przy 4750 punktów. Taka korekta cofnie rynek na początku 2022 roku nawet do okolic 4520 punktów.Z kolei zdaniem ekspertów TD Securities rynek pozostaje na napięciach między stagflacją a reflacją, przenosząc się nieco w ostatnim czasie na tę drugą. Chociaż przez kilka następnych tygodni dolar może pozostać z tyłu, ekonomiści spodziewają się, że dolar zakończy rok na solidnej stopie zwrotu.

Ostatnie podbicie na amerykańskiej giełdzie to zasługa solidnego sezonu wyników, głównie największych spółek. Generalnie jednak, koniec roku będzie należał do dolara, a to sprawi, że może być trudniej o silne wzrosty na amerykańskim parkiecie.

us500

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: broker stp | kurs hrywny | ccc akcje kupno | celon pharma akcje notowania | cena akcji lpp | orange kurs | kurs celon |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here