Naga Markets
S&P 500 mocno w dół. Panika na Wall Street po danych o inflacji Wyższy od oczekiwań odczyt CPI za sierpień ze Stanów Zjednoczonych spowodował wczoraj na Wall Street krwawą łaźnie. Podczas gdy główny wskaźnik wykazał spowolnienie z 8,5 do 8,3% r/r (spodziewane 8,1% r/r), wskaźnik bazowy kontynuował wzrost – tym razem z 5,9 do 6,3% (spodziewane 6,1% r/r).

S&P 500 niweluje praktycznie całe ostatnie wzrosty

Główne amerykańskie indeksy zakończyły dzień 4-5% niżej, ponieważ wzrosły szanse na podwyżkę stóp o 100 punktów bazowych na posiedzeniu FOMC w przyszłym tygodniu. Obecnie rynek widzi 38% szans na podwyżkę o 100 pb i 62% szans na ruch o 75 pb w porównaniu do 94% szans na podwyżkę o 75 pb i 6% szans na ruch o 50 pb we wtorek. Należy jednak zauważyć, że członkowie Fed podkreślali w dniach poprzedzających dane o CPI za sierpień, że niezależnie od tego, jaki będzie wydruk, nie będzie on miał wpływu na decyzję Fed w przyszłym tygodniu.

Wszystkie 24 grupy branżowe z indeksu S&P 500 zakończyły wczorajszy handel niżej. Najgorzej radziły sobie akcje blue-chipów, sprzedawców detalicznych i spółek medialnych – każdy z tych indeksów grup branżowych spadł o 6% lub więcej. Zszywki konsumenckie, akcje energetyczne i spółki użyteczności publicznej były “outperformerami”, ale nawet w tych przypadkach spadki przekraczały 2%.Źródło: xStation5
Źródło: xStation5

Patrząc na wykres US500 na interwale H4 z technicznego punktu widzenia widzimy, że wczorajsze odwrócenie nastąpiło po teście 23.6% zniesienia impulsu wzrostowego zapoczątkowanego w połowie czerwca 2022 roku. Indeks cofnął się poniżej 200-okresowej średniej kroczącej (fioletowa linia) i kontynuował dalsze osuwanie się. Spadek został zatrzymany na strefie wsparcia pomiędzy 61,8% zniesienia a poziomem 3.920 pkt.

Indeks próbuje dziś odzyskać równowagę. Pierwszym celem, który należy obserwować w przypadku kontynuacji odbicia, jest obszar 3.980 pkt, oznaczony jako 50% retracement i 50-okresowa średnia krocząca (zielona linia). 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs hrywny wykres | jsw akcje wykres | lotos gpw | kurs funta prognozy | frank kurs | kurs akcji lotos | cdr cena akcji |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułFrank szwajcarski umacnia się, EUR pozostaje w cieniu CHF
Następny artykułRobert Kiyosaki sugeruje, by kupować Bitcoiny (BTC)
XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here