Naga MarketsGoldman Sachs poprawia swoje prognozy dla S&P 500Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, Goldman Sachs, pomimo wcześniejszych złych prognoz, zrezygnował z nawoływania do kolejnej wyprzedaży.

  • Według ekspertów z Goldman Sachs istnieje ryzyko spadku S&P 500 do poziomu 2750.
  • Na koniec roku amerykański indeks ma zamknąć się na poziomie 3000.
  • Działania rządu Stanów Zjednoczonych i odmrażanie gospodarki sprzyja wzrostom.

Goldman Sachs spogląda na nowojorską giełdę przychylniejszym okiem

Potężne odbicie oznacza, że nasz poprzedni trzymiesięczny cel w wysokości 2400 jest mało prawdopodobny do zrealizowania. Limit wsparcia polityki monetarnej i fiskalnej prawdopodobnie spadnie do około 10%. Pozycjonowanie inwestorów oscylowało pomiędzy poziomem neutralnym a niskim i jest możliwym katalizatorem wzrostu o 5%. – napisali stratedzy z Goldman Sachs.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Pre-Market: Nasdaq przecenia się przed wejściem USA, co dalej z rynkiem amerykańskim?

Stratedzy pod kierownictwem Davida Kostina wycofali swoje prognozy mówiące, że S&P 500 spadnie do poziomu 2400 (ponad 20% poniżej piątkowego poziomu 3044). Obecna prognoza mówi o ryzyku spadku do 2750. Według Goldman Sachs amerykański benchmark kapitałowy może nawet wzrosnąć do 3200, a jego cel końcowo roczny wynosi 3000.

Wartość indeksu S&P 500 zwiększyła się o 6,31% w ciągu 10 dni

Goldman nadal twierdzi, że krótkoterminowe zyski są przechylone do minusów “lub w najlepszym razie neutralne”.  Jest to spowodowane przez ryzyko ekonomicznej, zarobkowej, handlowej lub politycznej “czkawki” do trendu normalizacji.

S&P 500 wspiął się o 36% z dołka z 23 marca, dzięki ogromnemu wsparciu fiskalnemu i monetarnemu, lepszym od przewidywanych wynikom największych spółek i optymizmowi co do ponownego uruchomienia gospodarki. W zeszłym miesiącu Goldman twierdził, że strach przed przegapieniem okazji jest głównym motorem ożywienia akcji.

Wykres przedstawiający zmianę wartości indeksu S&P 500 w ciągu ostatnich 10 dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here