Naga Markets

Wstęp do nowego tygodnia na amerykańskich rynkach zdecydowanie nie zaczął się optymistycznie, podczas gdy najważniejsze benchmarki tego kraju traciły. Główne rynki akcji na Wall Street zanotowały duże straty dzień po tym, jak Senat odłożył zatwierdzenie planu administracji Bidena o wartości 1,75 bln dolarów “Build Back Better” do początku 2022 roku. Kluczowy indeks S&P 500 tracił wobec tego 1,14% i spadał do poziomu 4584 punktów.

  • Amerykańskie rynki spadały podczas pierwszej sesji nowego tygodnia handlowego
  • Najbardziej tracił indeks Dow Jones, który finalnie stracił 1,23%
  • Jak podają media, Senat odłożył zatwierdzenie planu administracji Bidena o wartości 1,75 bln dolarów “Build Back Better” do początku 2022 roku
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Kluczowe spotkanie Bidena we wtorek

Chociaż poniedziałkowa sesja handlowa wygląda z początku na taką, która będzie w stanie podtrzymać sentyment wzrostowy, inwestorzy w obawie przed dalszym blokowaniem gospodarczym i wewnętrzną grą Senatu USA odeszli od pozytywnych nastrojów. Wobec tego również w poniedziałek indeks Dow Jones spadł o 1,23% co przełożyło się na 433 punkty na zamknięciu. Technologiczny Nasdaq 100 spadł o 1,10%, czyli około 170 punktów a indeks S&P 500 spadł o 1,14%. Kurs Euro zyskał 0,36% w stosunku do dolara amerykańskiego.Tego dnia sekretarz prasowy Białego Domu, Jen Psaki powiedziała, że prezydent Joe Biden i senator Joe Manchin pozostają w przyjacielskich stosunkach, pomimo sprzeciwu senatora wobec planu administracji o wartości 1,75 biliona dolarów “Build Back Better”. “Styczeń jest kolejną szansą na zawarcie umowy” powiedziała Psaki reporterom na codziennym briefingu prasowym, unikając omówienia wczorajszych komentarzy Manchina, który ogłosił, że nie poprze ustawy w tym czasie.

wykres Kurs indeksu S&P 500 H1 21.12.2021
Kurs indeksu S&P 500 H1 21.12.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Wobec tego ekonomiści Goldman Sachs Group Inc. obniżyli swoje prognozy wzrostu gospodarczego w USA po tym, jak demokratyczny senator Joe Manchin znów sprzeciw się wobec Białego Domu, odrzucając pakiet Bidena dotyczący podatków i wydatków o wartości około 2 bilionów dolarów. W międzyczasie największe kraje Europy nałożyły więcej restrykcji na Covid-19.

Idąc dalej sekretarz Jen Psaki potwierdziła, że przemówienie, które prezydent Joe Biden ma wygłosić we wtorek na temat planów administracji dotyczących radzenia sobie z wariantem koronawirusa Omicron, nie będzie dotyczyło “zamknięcia kraju“. Pomimo poważnych obaw, że fala Omicronu zaraża zarówno osoby zaszczepione, jak i niezaszczepione i jest wysoce zakaźna, liczba tygodniowo rejestrowanych infekcji w Stanach Zjednoczonych wciąż znacząco nie wzrosła.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here