Naga MarketsfedAmerykańskie rynki zdają się nadal podtrzymywać sentyment wzrostowy przed istotną dla inwestorów decyzją decydentów politycznych. Dwudniowe posiedzenie Fed zakończy się w środę po południu, po czym inwestorzy będą oczekiwać konferencji prasowej, na której prezes Jerome Powell przedstawi więcej szczegółów dotyczących planów banku centralnego w zakresie polityki monetarnej. Dzień wcześniej, we wtorek indeksy Dow, S&P 500 i Nasdaq kończą sesję na rekordowych poziomach.

  • W środę kończy się dwudniowe posiedzenie Rezerwy Federalnej w Stanach Zjednoczonych
  • Oznacza to, że prezes banku, Jerome Powell będzie przemawiał w późniejszych godzinach
  • Inwestorzy oczekują dalszych wskazówek dot. prowadzenia przez bank polityki monetarnej
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Jerome Powell przedstawi plan banku centralnego

W środę 3 listopada kończy się dwudniowe posiedzenie Fed, podczas którego to decydenci polityczni będą musieli podjąć istotne decyzje co do dalszej polityki monetarnej kraju. Zwieńczeniem tego dnia będzie przemówienie Jerome Powella, który przedstawi więcej szczegółów dotyczących planów banku centralnego w zakresie polityki monetarnej.Według analityków z Wall Street, oczekuje się, że w ramach normalizacji polityki monetarnej Fed ogłosi ograniczanie programu skupu obligacji o wartości nawet 120 mld USD miesięcznie. Wynika z tego jednoznacznie, iż bank centralny ogłosić może w godzinach popołudniowych, że ten zamierza wyraźnie zmniejszyć tempo skupu obligacji.

wykres Kurs indeksu S&P 500 H1 03.11.2021
Kurs indeksu S&P 500 H1 03.11.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Analitycy z ClearBridge Investments twierdzą, że to głównie przez ogłoszenie decyzji FEDu rynki są tak “zawieszone w próżni” bez wyraźniejszego kontekstu podczas środowej sesji. Faktycznie, patrząc na główne indeksy amerykańskie widać, że wyraźniejszy akcent raczej może nie pojawić się aż do samych godzin popołudniowych. Jedyne co na tę chwilę widać, to utrzymywanie już i tak wysokich poziomów amerykańskich benchmarków.

Analitycy z Wall Street dodają również, że Rezerwa Federalna jest “prawdopodobnie najbardziej gołębim bankiem centralnym na świecie” dodając, iż raczej każdy spodziewa się, że gospodarka amerykańska pozostanie silna w przyszłym roku. Tymczasem starszy ekonomista ABN Amro, Bill Diviney, twierdzi, że “kluczowym pytaniem przed tym posiedzeniem będzie to, w jakim stopniu Fed odsunie się od wycen rynkowych, które obecnie sugerują, że Fed zacznie podnosić stopy w połowie 2022 roku.”

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here