Naga Markets

FED, FOMC, Rezerwa Federalna, ComparicAnalitycy z Wall Street nie są zgodni co do tego, ile w tym roku może paść podwyżek stóp procentowych, które ma zamiar podnosić Rezerwa Federalna kraju. Są zgodni jednak co do tego, że historycznego punktu widzenia w tych okresach rynki nierzadko generowały całkiem silne wzrosty. Dyrektor generalny JPMorgan przewidział w ubiegłym tygodniu, że rosnąca inflacja może skłonić Rezerwę Federalną do podniesienia kosztów krótkoterminowych pożyczek nawet aż sześć lub siedem razy.

  • Analitycy spierają się co do tego, do ilu podwyżek może dojść w tym roku
  • Według dyrektora JPMorgan może dojść nawet do siedmiu podwyżek
  • Jak w takim okresie mogą zareagować rynki?
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Publikacje danych utwierdziły rynek w oczekiwaniach agresywnej polityki Fed

Według analityków wielu instytucji finansowych inwestorzy powinni szykować się na dalszy rajd indeksów niezależnie od tego, do ilu finalnie podwyżek stóp procentowych w USA dojście. Kością niezgody wśród nich pozostaje jedynie kwestia, czy Rezerwa Federalna pobije rekord, czy pozostanie w bardziej gołębim terytorium.Dyrektor generalny JPMorgan powiedział jednak w zeszłym tygodniu, że rosnąca inflacja może skłonić Rezerwę Federalną do podniesienia kosztów krótkoterminowych pożyczek aż sześć lub siedem razy, podwajając swój wcześniejszy zakład, że obecnie oczekiwane trzy do czterech podwyżek to prawdopodobnie niski szacunek tego, czego inwestorzy mogą się spodziewać.

Jak wiadomo, obniżki stóp procentowych mają tendencję do występowania w okresach, gdy gospodarka jest słaba, a podwyżki stóp, gdy gospodarka jest postrzegana jako zbyt gorąca według niektórych miar, co może tłumaczyć rozbieżności w wynikach giełdowych w okresach, gdy występują obniżki stóp procentowych.

wykres Kurs obligacji amerykańskich 20YO 17.01.2022
Kurs obligacji amerykańskich 20YO 17.01.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Dlatego też analitycy widzą, że główne indeksy giełdowe nadal może czekać solidny rajd. Według nich w okresie podwyżek stóp Fed średnia stopa zwrotu dla Dow Jones Industrial Average wynosi prawie 55%, dla S&P 500 jest to zysk 62,9%, a Nasdaq Composite ma średnią dodatnią stopę zwrotu 102,7%. Zostało to ustalone przy użyciu danych sięgających 1989 r. Obniżki stóp procentowych przez Fed, co może nie być zaskoczeniem, również przynoszą silne zyski – dodają analitycy. Historycznie Dow Jons średnio wzrósł o 23%, S&P 500 o 21%, a Nasdaq wzrósł o 32%.

XTB

Istnieje zatem spora szansa na to, że inwestorzy i tym razem doświadczyć będą mogli stale wspominających się indeksów, chociaż analitycy podkreślają, że z pewnością trudniej jest dostrzec, że rynek osiąga lepsze wyniki w okresie, w którym gospodarka doświadcza inflacji w stylu lat 70-tych. W tej chwili zatem wydaje się mało prawdopodobne, by byczy inwestorzy mogli liczyć na dwucyfrowe zyski, biorąc pod uwagę to, jak akcje kształtują się do tej pory w 2022 roku jednak nadal potencjał kilku procent może być dosyć realny.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>2 KOMENTARZE

  1. Przecież trwa korekta. Nasdaqa spadł o ponad 10 procent, więc pomyliliście się o 40 procent twierdząc, se urósł o 30 😆😆😆😆

  2. Przecież trwa korekta. Nasdaqa spadł o ponad 10 procent, więc pomyliliscie się o 40 procent twierdząc, se urósł o 30. 😆

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here