Naga MarketsS&P 500 i Nasdaq zachowują tempo w czterodniowym rajdzieW poniedziałek główne rynki w USA zyskiwały, podczas gdy jedynym indeksem niemogącym przebić się w pozytywne terytorium był Dow Jones. S&P 500 i Nasdaq wzrastały, kiedy dane o produkcji przemysłowej wypadły poniżej oczekiwań rynkowych za wrzesień. Inwestorzy ewidentnie zmniejszyli swoje obawy o podwyższoną inflację z nadzieją, że więcej spółek pójdzie w ślady dużych banków publikujących swoje raporty finansowe w zeszłym tygodniu.

  • Większość indeksów USA odnotowywało wzrosty w poniedziałek
  • Tylko Dow Jones zachowywał dystans i tracił 0,10 procent na koniec dnia
  • Sezon publikacji raportów finansowych najważniejszych spółek trwa, a rynek czeka m.in. na raport Netflixa
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Nasdaq 100 i S&P 500 królami wzrostów

Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych zakończyły poniedziałkowe notowania w większości w pozytywnym terytorium. Nasdaq oraz S&P 500 mogą w tym momencie już pochwalić się zakończona, czwartą sesją wzrostową pod rząd, kiedy tylko indeks Dow Jones Industrial Average znajdował się tuż pod kreską. Wpływ na to mogły mieć dane publikowane w popołudniowych godzinach handlu.Dane o produkcji przemysłowej wypadły poniżej oczekiwań rynkowych za wrzesień, podczas gdy zaufanie inwestorów do nowo budowanych domów jednorodzinnych wzrosło w październiku. Jak wynika wynika z raportu opublikowanego w poniedziałek przez Rezerwę Federalną: produkcja przemysłowa w Stanach Zjednoczonych spadła we wrześniu o 1,3% w ujęciu miesięcznym. W ujęciu rocznym wzrosła ona jednak o 4,6%.

wykres Kurs indeksu Nasdaq 100 D1 19.10.2021
Kurs indeksu Nasdaq 100 D1 19.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tymczasem zaufanie inwestorów do nowo budowanych domów jednorodzinnych w USA (wskaźnik rynku nieruchomości) wzrosło w październiku, a indeks rynku mieszkaniowego (HMI) Krajowego Stowarzyszenia Budowniczych Domów (NAHB)/Wells Fargo wzrósł do 80,0, bijąc prognozy analityków, jak podała organizacja.

Indeks mierzący obecne warunki sprzedaży wzrósł o pięć punktów do 87 pkt, zaś oczekiwania dotyczące sprzedaży w ciągu najbliższych sześciu miesięcy wzrosły o trzy punkty do 84 pkt. Wskaźnik obrazujący ruch potencjalnych nabywców wzrósł o cztery punkty do 65 pkt.

Indeks Dow Jones zamknął się w poniedziałek z drobną stratą wynoszącym 0,10%, natomiast technologiczny Nasdaq 100 wzrósł o 1,02% w tym samym czasie. Najsilniejsza spółką indeksu okazała się spółka CDW Corp, która skoczyła o 4,79%. Indeks S&P 500 wspiął się o 0,34% z najsilniejszą spółką w postaci Gap Inc, która wzrosła o 4,97%. Na koniec kurs euro zyskał 0,11% w stosunku do dolara amerykańskiego.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here