Naga MarketsS&P 500 i Nasdaq notują wzrosty. WIG20 z lekkim plusemIndeksy S&P 500 jak i Nasdaq zakończyły ostatnią sesję tygodnia z niemal 0,4%-owym wzrostem. Ostatnie sesje przebiegają dość spokojnie, biorąc pod uwagę, że do wyborów prezydenckich w USA został już tylko tydzień. W temacie wyborów za nami jest już ostatnia debata Trump-Biden, która nie wyłoniła jednoznacznie jej zwycięzcy.

Ciągłe rozmowy dotyczące pakietu fiskalnego w USA. Allegro ponownie dominuje

W tle cały czas prowadzone są rozmowy dotyczące pakietu fiskalnego, a ostatnie wypowiedzi m.in. Przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi świadczą o postępach w negocjacjach. W temacie spółek – American Express stracił 3,6% po publikacji nieco gorszych wyników w stosunku do oczekiwań. Rano kontrakty na amerykańskie indeksy tracą około 0,8%, niepokój może budzić nowy rekord zakażeń w USA, co może za sobą pociągnąć większe ograniczenia gospodarcze szczególnie w przypadku zwycięstwa Joe Bidena.

Te artykuły również Cię zainteresują

Indeks WIG20 zakończył piątek na lekkim plusie, jednak oddał niemal całe wzrosty wypracowane w ciągu pierwszej godziny handlu. Nowe ograniczenia gospodarcze nie załamały jeszcze notowań blue chipów, ale indeksy mWIG40 i sWIG80 zakończyły dzień na minusie. Pod względem wartości obrotu (2,74 mld zł) Allegro, które od 26 października wejdzie w skład indeksów MSCI, zdominowało sesję,  było też 2 najbardziej rosnącą spółką ustępując miejsca jedynie Aliorowi. Z drugiej strony najmocniej traciły walory LPP, inwestorów może niepokoić spadek liczby osób odwiedzających galerie handlowe, oraz ryzyko wprowadzenia ograniczeń ich działania, w przypadku ogłoszenia kolejnych restrykcji.

Dyskonto nowych ograniczeń uderzających w sektor gastronomiczny zaobserwowaliśmy m.in. na walorach spółki AmRest, która była 3 najgorszą spółką w indeksie mWIG40. Większy spadek w ramach wspomnianego indeksu odnotowało jedynie GTC i Livechat, który przecenił się w wyniku ogłoszenia informacji o sprzedaży 5% akcji przez prezesa i przewodniczącego RN – inwestorzy instytucjonalni zadeklarowali już odkupienie wszystkich akcji po cenie 95 zł.

Przed otwarciem dzisiejszej sesji poznaliśmy wyniki XTB za III kw. 2020 r.: zysk netto wyniósł 68,4 mln zł, co oznacza wzrost o 341% r/r. Wyniki podał również Wawel, zysk netto spółki w III kw. spadł o 2,5% r/r.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Rozumiem, że inwestorzy mogą się obawiać drugiej fali pandemii, ale w niektórych przypadkach jak chociażby LPP to już mocna przesada, kurs mocno zaniżony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here