Naga MarketsS&P 500 i kurs dolara w dół przed podpisaniem I fazy ugody handlowej USA vs Chiny?Dziś poznamy szczegóły dotyczące I fazy umowy handlowej pomiędzy USA i Chinami. Rozejm handlowy jest bardzo oczekiwany przez rynki i pomimo, że nie oczekuje się niespodzianek, informacja, że nie będzie żadnych dodatkowych negocjacji, dopóki I faza nie wejdzie w życie i nie będzie działała przez co najmniej dziesięć miesięcy, spowodowała, że akcje amerykańskie notowały spadki, pomimo spodziewanych lepszych wyników banków amerykańskich.

Oznacza to oczywiście, że pomimo całego dotychczasowego optymizmu w tej kwestii, zawarcie I fazy umowy nie oznacza możliwości rozpoczęcia II fazy już teraz. Uświadomienie sobie, że postęp w tym zakresie nastąpi dopiero po tegorocznych wyborach prezydenckich w USA, 3 listopada, nie zostało szczególnie dobrze przyjęte. Chociaż z jednej strony ryzyko kolejnych eskalacji już minęło, co należy przyjąć z zadowoleniem, taryfy są nadal wyższe niż były dwa lata temu, a w krótkim okresie raczej nie zostaną obniżone, co oznacza, że obecny stan potrwa prawdopodobnie aż do 2021 roku.

Zrozumienie tego faktu ze strony amerykańskich inwestorów spowodowało wycofanie rynków amerykańskich po kolejnym dniu rekordowych wzrostów i zamknięcie mniej więcej w miejscu otwarcia. W wyniku tej słabości, rynki w Azji cofnęły się, co spowodowało, że Europa prawdopodobnie otworzy się dziś rano nieco niżej.

Funt cieszył się wczoraj pozytywnym odbiciem po pięciu dniach strat w stosunku do dolara amerykańskiego, powodując spadek pary poniżej poziomu 1,3000 po raz pierwszy w tym roku. Spekulacje na temat obniżki stóp procentowych pod koniec tego miesiąca, wraz z ostatnimi słabymi danymi gospodarczymi, pogarszały nastroje na walucie brytyjskiej w ostatnich dniach. Podczas gdy komentarze o styczniowym cięciu stóp wydają się przedwczesne, dwóch decydentów RPP z Banku Anglii opowiedziało się za takim posunięciem, a weekendowe komentarze Gertjana Vlieghe, że również skłania się w tym kierunku, wywołały spekulacje, że inni członkowie także mogą podzielać taką opinię. Jednym z decydentów, który opowiada się za obniżką stóp, jest Michael Saunders, który głosował za nią na dwóch ostatnich spotkaniach, dlatego jego dzisiejsze przemówienie w Irlandii Północnej może dostarczyć dalszych wskazówek, co do jego sposobu myślenia.

Gospodarka amerykańska nadal wykazuje niewielkie oznaki spowolnienia. Większość danych ekonomicznych wydaje się wyglądać dość stabilne. Rezerwa Federalna również nie dała sygnału, że jest gotowa obniżyć stopy procentowe.

Dzisiejsza Beżowa Księga z grudnia mogłaby wzmocnić to zaufanie. Zazwyczaj jest to dobry przykład tego, jak optymistycznie amerykańskie firmy są nastawione do perspektyw gospodarczych. Należy również zauważyć, że pierwszy kwartał jest zwykle słabszym kwartałem dla amerykańskiej gospodarki i chociaż listopad pokazał, że amerykańskie firmy rozwijają się powoli, istnieją pewne oznaki stresu gospodarczego, czego przejawem jest spowolnienie w zatrudnieniu i zamykanie niektórych małych firm transportowych z powodu do braku pracy. Inwestorzy będą poszukiwać sygnałów, czy tendencja ta utrzyma się, biorąc pod uwagę niedawną słabość produkcji i spowolnienie w zatrudnianiu nowych pracowników.


Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

 

EURUSD – nie udało się wybić powyżej 1,1150 w ciągu ostatnich kilku dni. Opór znajduje się przy 1,1220. Wsparcie wyznaczyć można na poziomie 1,1100 i przy 50-dniowej MA. Spadek poniżej 50-dniowej MA może otworzyć drogę w kierunku 1,1040.

GBPUSD – para utrzymała się powyżej 1,2950, jednak musimy przełamać 1,3030, by kurs skierował się na nowy cel przy poziomie 1,3220. Przełamanie 1,2950 otworzy drogę na 1,2900.

EURGBP – nie udało się przełamać powyżej 0,8600 przed spadkiem. Musimy się utrzymać powyżej 0,8530/40, by zachować wzrostowe momentum. Wybicie powyżej 0,8600 może skierować kurs na 0,8790. Poniżej 0,8530, celem będzie 0,8470.

USDJPY – kurs odbił z 110,20 w dniu wczorajszym. Opór znajduje się przy poziomie 110,70, natomiast obszar w okolicy 109,70 stanowi obecnie wsparcie dla ruchu w górę. Poniżej 109,70 wsparciem dla notować jest 109,20 oraz dołki z ostatniego tygodnia przy 107,65.

FTSE100 – oczekiwany spadek na otwarcie o 8 punktów do 7,614.

DAX – oczekiwany spadek na otwarcie o 46 punktów do 13,410.

CAC40 – oczekiwany spadek na otwarcie o 10 punktów do 6,030.

 

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30 – sentyment dla kontraktu CFD na niemiecki DAX odzwierciedla utrzymującą się jeszcze dominację nastrojów spadkowych: w chwili obecnej 63% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Sprzedaj, o trzy punkty procentowe niżej w stosunku do danych z wtorku. Po stronie wartości  62% to pozycje krótkie, natomiast od wczoraj odnotowano spadek o 4 punkty.

US SPX 500 –  Klienci CMC Markets przeprowadzający transakcje na kontrakcie CFD na amerykański indeks S&P 500 również pozostają nastawieni spadkowo: pod względem ilości Klientów transakcje krótkie stanowią 67% (spadek o dwa punkty), a przy wartości pozycje Sprzedaj wynoszą 65%, o 2 punkty wyżej niż wczoraj.

EUR/USD – proporcje wartości sentymentu dla kontraktu CFD na parę EUR/USD są raczej wyrównane, z ilościową dominacją transakcji długich. Ilościowo pozycje Kup stanowią teraz 62% (bez zmian w stosunku do odczytów wtorkowych). Pod względem wartości otwartych transakcji, w konsekwencji jednopunktowego spadku po stronie pozycji Kup, proporcje są zrównoważone (50%).

Sentyment rynkowy CMC Markets

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here