Naga MarketsWe wtorek główne rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły się na wyższych poziomach w związku z publikacją kilku raportów o wynikach finansowych w ciągu dnia. Inwestorzy czekali na raporty takich spółek jak 3M Co., Raytheon Technologies Corp., Eli Lilly and Co. oraz United Parcel Service Inc. (UPS) oraz największych gigantów rynku: Alphabet Inc, Microsoft Corporation, Twitter Inc i Visa Inc. Tymczasem S&P 500 i Dow Jones ustanowiły kolejne, rekordowe szczyty.

  • Zdaje się, że wtorkowa sesja sprzyjała amerykańskim indeksom giełdowym
  • Dow Jones oraz S&P 500 wygenerowały nowe, rekordowe poziomy
  • Inwestorzy skupiali się na publikacji najważniejszych raportów finansowych
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

S&P 500 i Dow Jones z nowymi rekordami

We wtorek indeks technologiczny Nasdaq 100 wzrósł o 0,29% głównie napędzany przez spółkę NVIDIA Corp., która podskoczyła o 6,70% zaś S&P 500 wzrósł o 0,17%. Dow Jones Industrial Average niewiele ruszał się podczas wtorkowej sesji, kończąc dzień w okolicach zera, podczas gdy euro straciło 0,07% do dolara amerykańskiego. Inwestorzy tego dnia skupiali się przede wszystkim na dalszych publikacjach raportów finansowych spółek z amerykańskiego parkietu. Wśród nich mieliśmy m.in spółkę 3M Co, UPS, Alphabet Inc, Microsoft Corporation i Visa Inc.Jednak poza dużymi spółkami technologicznymi, wiele innych spółek również zanotowało dobre wyniki. Akcje Twittera zyskały pod koniec notowań po tym, jak sprzedaż w trzecim kwartale okazała się zgodna z oczekiwaniami, podczas gdy Wall Street spodziewała się, że spółka odczuje podobny negatywny wpływ aktualizacji systemu iOS firmy Apple w zakresie ochrony prywatności, jaki w tym samym kwartale odnotowała firma Snap.

wykres Kurs indeksu Dow Jones H1 27.10.2021
Kurs indeksu Dow Jones H1 27.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Tego dnia również była sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Hillary Clinton odniosła się do kwestii portali społecznościowych, w tym Facebooka, wokół którego głośno w mediach z powodu wycieku dokumentacji i zeznań byłego pracownika firmy. Clinton wyraziła, że “Facebook uprzywilejował kłamstwa, zniszczył naszą demokrację i pogłębił podziały w naszym społeczeństwie… świadomie, dla zysku” co oznaczało dość silną wypowiedź skierowaną przeciwko gigantowi.

Przypomnijmy, że wcześniej whistleblower, Frances Haugen zeznała, że kadra kierownicza giganta mediów społecznościowych nie traktuje priorytetowo bezpieczeństwa publicznego i że Facebook promuje ludzi “skłonnych do odwracania wzroku od ważnych rzeczy“, a nie tych, którzy “podnoszą alarm“.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułRobinhood z 35% wzrostem przychodów w III kw.
Następny artykułUrteste S.A. zadebiutowało na rynku NewConnect
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here