Naga MarketsRynki akcji w Stanach Zjednoczonych, w tym indeks S&P 500 oraz Dow Jones zamknęły się w środę ze stratami, trzeci dzień z rzędu. Wpływ miały na to mn.in informacje, że liczba ofert pracy w całym kraju osiągnęła w lipcu nowe rekordowe wartości, ponieważ pracodawcy mają trudności ze znalezieniem potrzebnej siły roboczej. Dodatkowo w centrum uwagi inwestorów pozostaje temat COVID-19, który wydaje się nadal istotny.

  • Kontrakty terminowe na S&P 500 oraz Dow Jones spadają, a środowa sesja zamykała się na czerwono
  • W tym momencie rozpoczyna się kolejna spadkowa runda na indeksach głównych
  • W centrum uwagi w środę pozostawał temat liczby bezrobotnych, Covid-19 oraz Rezerwy Federalnej (Fed)
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wall Street: Czwartkowa sesja rozpoczyna się od kolejnych spadków

W czwartek rano widzimy już, że główne rynki akcji w USA odnotowują trzeci dzień spadkowy pod rząd. Dzień wcześniej, w środę S&P 500 oraz Dow Jones zamknęły się spadkowo i wygląda na to, że sentyment ten może być nadal podtrzymywany.Informacjami dnia była liczba ofert pracy w USA, która w całym kraju i osiągnęła w lipcu nowe rekordowe wartości, raport o nadal rosnących przypadkach COVID-19 oraz Rezerwa Federalna, która opublikowała swoją najnowszą Beżową Księgę na temat rozwoju sytuacji gospodarczej w lipcu i sierpniu.

Zaczynając od danych opublikowanych w środę przez Bureau of Labor Statistics wynika, że liczba wolnych miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych skoczyła do nowego rekordowego poziomu 10,9 mln w ostatnim dniu roboczym lipca.

Największy wzrost liczby wolnych miejsc pracy odnotowano w opiece zdrowotnej i pomocy społecznej, a następnie w finansach i ubezpieczeniach oraz zakwaterowaniu i usługach gastronomicznych. Zatrudnienie i liczba odejść pozostały na niezmienionym poziomie, odpowiednio 6,7 mln i 5,8 mln, podczas gdy wskaźnik odejść wyniósł 2,7%, a wskaźnik zwolnień 1%.

wykres Kurs US500 D1 09.09.2021
Kurs US500 D1 09.09.2021

Następnie w wieczornych godzinach amerykańska Rezerwa Federalna opublikowała swoją najnowszą Beżową Księgę podając, że że wzrost gospodarczy w Stanach Zjednoczonych „przesunął się nieznacznie w dół do umiarkowanego tempa” w lipcu i sierpniu. Komentując przyczyny tej negatywnej zmiany, Fed zauważył, że największy spadek odnotowano w sektorze usług, szczególnie w turystyce i gastronomii.

W tym samym czasie inne branże zostały dotknięte zakłóceniami w dostawach i brakami siły roboczej, przy czym brak chipów półprzewodnikowych stanowił największe wyzwanie dla producentów zarówno samochodów, jak i sprzętu elektronicznego.

Inwestorzy odsuwali się nadal od byczego nastawienia po tym, jak najnowszy raport dotyczący zakażeń COVID-19 i nowego wariantu Delta wskazuje na jego dalszą ekspansje. powyższe ryzyka skłoniły analityków Wall Street do obniżenia oczekiwań dla gospodarki USA na pozostały rok. Goldman Sachs obniżył prognozę wzrostu w IV kwartale, powołując się na „trudniejszą drogę” dla wydatków konsumpcyjnych w obliczu rosnących infekcji COVID-19.

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here