Naga Markets

Kurs dolara w miejscu, S&P 500 w dół po Fed, komentuje Marek RogalskiAmerykański indeks S&P 500 osuwał się o 0,5% w trakcie środowej sesji i powracał poniżej pułapu 3400 pkt., w reakcji na wczorajsze posiedzenie Fed, które rozczarowało inwestorów. Dolar próbował rosnąć w czwartkowy poranek, szybko jednak został sprowadzony na ziemię, a zmienność na rynku walutowym pozostaje silnie przytłumiona. Marek Rogalski w programie Świat Walut ocenia obecną sytuację na głównych walorach inwestycyjnych.

  • Fed daje paliwo i argumenty do bardziej ryzykownych rozegrań. Sygnały, jakie napłynęły wczoraj nie były jednak czymś zaskakującym
  • W amerykańskich mediach mamy coraz więcej dyskusji wokół szczepionki na COVID-19
  • Wall Street traci po posiedzeniu Fed, a dolar pozostaje raczej niewzruszony wydarzeniamiKurs dolara w górę, wzrosty są jednak skromne

Na rynkach widać rozczarowanie wczorajszymi sygnałami z Fed – klasycznie rynek liczył na bardziej “gołębi” przekaz, ale takowego nie otrzymał, chociaż podczas konferencji prasowej Jerome Powell stwierdził, że ożywienie w gospodarce może spowolnić, jeżeli pandemia COVID-19 nasili się w najbliższych miesiącach – komentuje Marek Rogalski.

Dolar rozpoczynał czwartek od wyraźnego umocnienia, jednak przed godziną 13:00 zmienność spadła do okolic 0,2%. Najsilniej do USD tracą CHF, NZD oraz CAD, czyli waluty towarowe. Euro osuwa się nieznacznie i porusza poniżej pułapu 1,18 USD.

Daleki byłbym od stwierdzeń, że rynki zostały zaskoczone “jastrzębim” przekazem. Na to wszystko nakładają się też inne ryzyka, które w najbliższych tygodniach będą narastać – mowa o drugiej fali zakażeń COVID-19 na świecie, oraz całym bagażu związanym ze zbliżającymi się wyborami w USA, które zaplanowano na początek listopada. Dużą uwagę będą przyciągać relacje amerykańsko-chińskie – dodawał analityk DM BOŚ.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułSzacowane rezerwy na restrukturyzację zatrudnienie w ZE PAK to 2,8 mln zł
Następny artykułKurs ropy WTI w okolicach 40 USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here