Naga MarketsNa niespełna godzinę przed otwarciem rynku kasowego w Stanach Zjednoczonych, kontrakty terminowe S&P 500 zyskują 0,05%, prognozując możliwość kontynuacji wzrostów amerykańskiej giełdy. W tym samym czasie niemiecki DAX rośnie o 0,35%, a polski WIG20 koryguje w zakresie 0,25%, po wzrostowym otwarciu wtorkowej sesji.


S&P 500 nieustannie w górę, początek sezonu wyników

Poniedziałkowa sesja dla amerykańskiego indeksu największych amerykańskich spółek zakończyła się skromnym zyskiem po rozrysowaniu nowych, historycznych maksimów tuż pod pułapem 3020 pkt. Co prawda analitycy czekają na chociaż płytką korektę – która mogłaby dotrzeć w okolice dotychczasowych maksimów rysowanych po raz pierwszy na początku maja – to psychologiczna bariera 3000 pkt. również powinna pełnić rolę istotnego i silnego poziomu wsparcia, który tak łatwo nie odpuści sprzedającym.

Giełda amerykańska rozpoczyna sezon wyników za drugi kwartał oraz pierwsze półrocze 2019 roku i w trakcie dzisiejszej sesji pojawiło się kilka ciekawych projekcji, między innymi banku inwestycyjnego JP Morgan (rynek nadal czeka na wyniki innych gigantów takich jak Goldman Sachs, itd.). Początek sezonu wyników za oceanem oznacza również początek tego samego sezonu w Europie oraz na polskiej giełdzie. Więcej na temat sezonu wyników w USA oraz tego jakie spółki w najbliższym czasie będą chwaliły się rezultatami, w programie Bogusza Kasowskiego:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here