Naga MarketsNa godzinę przed startem handlu kasowego w Stanach Zjednoczonych, kontrakty terminowe S&P 500 zyskują ponad 1,1% i testują poziom 2980 pkt., wyraźnie wybijając historyczne maksima. Pozytywne nastroje wywołane sobotnim zawieszeniem broni w wojnie handlowej przez USA i Chiny odbijają się również bardzo korzystnie na zachowaniu indeksów europejskich. WIG20 oraz DAX popołudniu rosną o 1%.


S&P 500 rozpocznie lipiec od wzrostów?

Kasowy indeks S&P 500 kończył zeszły tydzień z zyskiem niemal 0,6%, powyżej poziomu 2941 pkt. Silne ruchy poniedziałkowe na notowaniach kontraktów terminowych indeksu sugerują natomiast, że pierwsza sesja lipca również przyniesie wzrosty, i to silne. S&P500 futures otwiera się nad maksimami z początku maja, a następnie bez problemu wybijał historyczne szczyty rysowane w drugiej połowie czerwca:

Indeks S&P 500 futures na wykresie dziennym
Indeks S&P 500 futures na wykresie dziennym

Przygotuj się do sesji w USA razem z Comparic24.tv. Oglądaj program Today in USA prowadzony przez Bogusza Kasowskiego, codziennie po godzinie 14:00:

WIG20 nadal nie ma sobie mocnych, jednak 2360 pkt. za silne

WIG20 podobnie jak DAX i S&P 500 futures zyskuje ponad 1% na początku lipca i testuje poziom 2360 pkt. oraz strefę wsparć/oporów (pomarańczowa linia). Jak się okazuje dla kupujących polski benchmark strefa okazała się na razie zbyt silna i została odrzucona, WIG20 jednak stopniowo zbliża się do rekordowych poziomów ze stycznia i kwietnia bieżącego roku:

WIG20 1 lipca
Indeks WIG20 zyskuje silnie w poniedziałek

Przetasowania zaszły jednak w sile wzrostów poszczególnych spółek wchodzących w skład indeksu. Poranny lider – Santander Bank Polska – oddaje część zysków i rośnie o 1,8%, a na pierwsze miejsce przesuwają się akcje Play rosnące o niemal 4%. Dwie kolejne pozycje to CCC oraz Orange Polska, gdzie zyski przekraczają wyraźnie 3%.

W gronie spadkowiczów przede wszystkim spółki przemysłowe – traci PGE i JSW, najsilniejsze spadki notuje Lotos osuwający się o ponad 2%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here