Naga MarketsSpadki na giełdzieW momencie gdy europejska waluta osuwała się poniżej 1,12 USD po gołębich wypowiedziach Mario Draghiego, z wtorkowego przedpołudnia, giełdy na całym świecie umacniają się w związku z zapowiedzią chęci luzowania polityki pieniężnej. Kontrakty terminowe emini na S&P 500 zyskują 0,6% i znajdują się najwyżej od ponad miesiąca, a pozytywne nastroje przelewają się również na Europę, gdzie wyraźnie zyskuje DAX oraz WIG20.


S&P 500 futures z testem poziomu 2915 punktów

W okolicach 14:30, na godzinę przed oficjalnym startem rynku kasowego w Stanach Zjednoczonych, kontrakty terminowe emini S&P 500 zyskują 0,6% i testują poziom 2915 pkt., ostatni raz obserwowany w pierwszej połowie maja. Pozytywne nastroje przed otwarciem handlu w USA sugerują, że główne notowania również będą się umacniaył:

emini SP 500 futures
S&P 500 emini futures na wykresie dziennym

W poniedziałek indeks kasowy zrzeszający 500 największych amerykańskich spółek zyskiwał marginalnie (0,09%) wykazując brak zdecydowania kolejną sesję z rzędu. Wtorkowe, gołębie komentarze Mario Draghiego, który sugerował możliwość wdrożenia luzowania ilościowego i cięcia stóp, mogą wpłynąć jednak na wzrost pozytywnej zmienności benchmarku. Donald Trump skomentował już na Twitterze działania prezesa EBC, krytykując go za tworzenie nieuczciwej konkurencji na rynku walutowym.

Więcej na temat przygotowań do wtorkowego handlu w Stanach Zjednoczonych w programie Today in USA prowadzonym przez Bogusza Kasowskiego:

DAX i WIG20 również zyskują po wypowiedzi Draghiego

Pozytywne nastroje giełdowe po gołębim wystąpieniu prezesa EBC widoczne są również w Europie. Niemiecki DAX zyskuje 1,7% (najsilniej od początku miesiąca) i podchodzi pod poziom 12290 pkt., najwyższy od ponad miesiąca. Rośnie również rodzimy WIG20 (1,2%), który ponownie penetruje istotną strefę oporową i powraca nad poziom 2300 pkt.:

indeks WIG20 18 czerwca 2019
Indeks WIG20 na wykresie dziennym

Główny indeks europejski, Euro Stoxx 50 rośnie natomiast o 1,8%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here