Naga MarketsPrzed oficjalnym startem sesji w USA i otwarciem rynku kasowego, kontrakty terminowe na indeks S&P 500 tracą 0,24$, odbijając w dół po teście poziomu 2900 pkt. Wzrostów nie widać również w Niemczech, gdzie DAX osuwa się o 0,4%, a polski WIG rozpędza spadki do 1,21%. Podobnie jak w godzinach przedpołudniowych liderem spadków przy Książęcej pozostają akcje CD Projekt, które tracą 3,5%.


S&P 500 ponownie w konsolidacji. Co dalej?

Po dwóch dniach nieudanego wybicia poziomu 2900 punktów, kontrakty S&P 500 futures w środę delikatnie tracą. Nie zmienia to jednak faktu, że po serii dynamicznych wzrostów amerykański indeks powraca do zakresu konsolidacji w okolicach historycznych maksimów i jedynie zejście poniżej 2800 pkt. (maksima z grudnia 2018 r.) mogłyby zanegować obecną byczą passę:

Notowania rynku kasowego S&P 500, zamknięcie z 11 czerwca na wykresie dziennym

Więcej na temat środowej sesji w Stanach Zjednoczonych w programie Today in USA prowadzonym przez Bogusza Kasowskiego:

Sytuacja niemal bliźniaczo prezentuje się również na Dow Jones Industrial Average (DJIA), który również powraca do konsolidacji pod historycznymi maksimami, a silniejsze wzrosty blokuje poziom 26250 pkt.

WIG20 silniej traci pod koniec sesji

Na niespełna dwie godziny przed zamknięciem, polski WIG20 osuwa się o ponad 1,2%, odbijając po nieudanym teście istotnej strefy oporu wyznaczanej na wysokości marcowych minimów. Lokalne wsparcie cenie zapewnia jednak poziom 2260 pkt. oraz 50-okresowa średnia ruchoma.

Pośród spółek o największej zmienności, ponownie najlepiej radzą sobie spółki groszowe. Altus zyskuje na szerokim rynku 37%, Elektrobudowa traci natomiast prawie 12%. W gronie największych spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 największą zmienność i jednocześnie największe obroty generuje CD Projekt, tracący 3,5%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here